אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מותחים את הגומי: פריגו הפסידה את הזיכיון עבור קונדומי R3 לניאופרם

מותחים את הגומי: פריגו הפסידה את הזיכיון עבור קונדומי R3 לניאופרם

לאחר 30 שנה הפסידה חברת התרופות את שיווק והפצת מותג הקונדומים. זאת לאחר שניופארם הפסידה את הזיכיון עבור קונדומי דורקס לחברת רקיט בנקיזר

04.02.2016, 09:04 | אורנה יפת

שוק הקונדומים מחליף ידיים. ל"כלכליסט" נודע כי לאחר 30 שנה הפסידה חברת התרופות פריגו את שיווקו והפצתו של מותג הקונדומים R3. המותג עבר לידי ניאופרם, לאחר שזו הפסידה את פעילות השיווק וההפצה של קונדומי דורקס לחברת רקיט בנקיזר. ניאופרם שיווקה והפיצה את דורקס במשך שש שנים עד 2012. R3 הוא מותג קונדומים המיוצר בגרמניה על ידי חברת MAPA השייכת לתאגיד מוצרי הצריכה JARDEN.

אף שהוא השחקן הוותיק בישראל, הוא רק המותג השני בשוק ומחזיק על פי ההערכות בכ־15%–20% בלבד משוק הקונדומים (ללא אמצעי מניעה אחרים), שמוערך ב־40 מיליון שקל בשנה. דורקס, לעומתו, הוא המותג המוביל שמחזיק בכ־60% מהשוק. בשנים האחרונות הלכו פערי נתחי השוק בין המותגים וגדלו, מכיוון שרקיט בנקיזר משקיעה משאבים כספיים לא מבוטלים בביסוס ההובלה של דורקס, בשעה שהתמיכה השיווקית של R3 קטנה באופן יחסי למתחרה.

קונדומי R3. מיצוב מחדש קונדומי R3. מיצוב מחדש קונדומי R3. מיצוב מחדש

שחקנים נוספים קטנים יותר בקטגוריה הם המותגים לייף וקונטרול. מבחינת ניאופרם, מדובר בעוד מהלך באסטרטגיה של החברה להפוך לשחקנית משמעותית בתחום מוצרי הצריכה. לפני כשלושה חודשים רכשה החברה את DPL, יצרנית חיתולי בייביסיטר, והרחיבה את פורטפוליו המוצרים שהיא מציעה בתחום התינוקות, שכן היא מחזיקה גם בזיכיון ההפצה של תחליף החלב לתינוקות סימילאק וגם משווקת ומפיצה את בקבוקי התינוקות והמוצצים של המותג NUK.

R3 ישווק ברשתות הפארם ובבתי המרקחת, וככל הנראה צפוי לעבור בקרוב מיצוב מחדש בישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות