אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הנפט Shell מאשרת: נקצץ עשרת אלפים משרות צילום: בלומברג

חברת הנפט Shell מאשרת: נקצץ עשרת אלפים משרות

זאת לאחר שחברת הנפט הגדולה באירופה דיווחה על הירידה החדה ביותר ברווח השנתי זה 13 שנים: צניחה של 80% ברווח בשנה שעברה ל-3.8 מיליארד דולר

04.02.2016, 10:38 | שירות כלכליסט
חברת הנפט הגדולה באירופה, רויאל דאץ' של (Royal Dutch Shell) אישרה כי היא מתכוונת לקצץ עשרת אלפים משרות, לאחר שדיווחה על הירידה החדה ביותר ברווח השנתי זה 13 שנים.

החברה דיווחה כי הרווח עבור 2015 כולה צנח ב-80% ל-3.8 מיליארד דולר. עוד דיווחה החברה כי הרווח על בסיס העלות הנוכחית של האספקה – מדד שנחשב מדויק יותר ואחריו עוקבים האנליסטים – נפל ב-56% בשלושת החודשים האחרונים של השנה ל-1.84 מיליארד דולר. לא כולל הוצאות חד פעמיות, מהחברה נמסר כי הרווח השנתי ירד ב-53% ל-10.7 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

מעבר לפיטורים המתוכננים, קיצצה החברה גם בהוצאות, שהצטמצמו ב-8.4 מיליארד דולר לעומת 2014 ל-28.9 מיליארד דולר. במקביל, החברה מכרה במהלך השנה החולפת נכסים בשווי 5.5 מיליארד דולר.

קידוח נפט של Shell באלסקה, צילום: US Coast Guard קידוח נפט של Shell באלסקה | צילום: US Coast Guard קידוח נפט של Shell באלסקה, צילום: US Coast Guard

מנכ"ל החברה בן ואן ביורדן הזהיר כי ירידות מתמשכות במחירים יובילו לקיצוצים נוספים לאורך החברה.

בחודש שעבר אישרו בעלי המניות של רויאל דאץ' את רכישת היריבה הקטנה יותר, BG גרופ תמורת 52 מיליארד דולר. הפיטורים הנרחבים אמורים לחול על שתי החברות, והמיזוג יושלם בהמשך החודש.

תעשיית הנפט נפגעה מהצניחה החדה במחירים. מאמצע 2014 נפלו המחירים מרמה של 115 דולר לחבית לסביב ה-30 דולר לחבית היום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות