אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיסקו משקיעה באינטרנט הדברים ורוכשת את ג'ספר תמורת 1.4 מיליארד דולר צילום: cisco.com

סיסקו משקיעה באינטרנט הדברים ורוכשת את ג'ספר תמורת 1.4 מיליארד דולר

חברת התקשורת האמריקאית הודיעה על כוונה לרכוש את ג'ספר טכנולוג'יז שפיתחה פלטפורמה מבוססת ענן המאפשרת לחברות לנהל מרחוק את מערך מוצרי אינטרנט הדברים שברשותם

04.02.2016, 12:05 | הראל עילם

סיסקו ממשיכה ולנסות להשתלט על תחום אינטרנט הדברים, והודיעה אמש (ד') באופן רשמי על כוונתה לרכוש את חברת הטכנולוגיה ג'ספר עבור 1.4 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

ג'ספר פיתחה פלטפורמה מבוססת ענן המאפשרת למשתמשים לנהל מרחוק את כל מערך מוצרי אינטרנט הדברים שלהם. הפלטפורמה מיועדת בעיקר לחברות גדולות, כמו חברות תעופה, שיכולות כך לנטר מרחוק ממקום אחד על כל המנועים הנמצאים בשימוש במטוסים שלהן. חברות תעשייתיות יכולות לנטר את מצב כל הרובוטים והרכיבים בשרשרת היצור במפעל.

מאמינים שאינטרנט הדברים הוא התחום הגדול הבא מאמינים שאינטרנט הדברים הוא התחום הגדול הבא מאמינים שאינטרנט הדברים הוא התחום הגדול הבא

1.4 מיליארד דולר הוא הסכום הכולל לעסקה, שכולל מרכיב בסיסי במזומן וכן בונוסים על עמידה ביעדים והטבות ל-385 עובדי ג'ספר הקיימים שיבחרו לעבור לשורות סיסקו. לא ידוע כעת כמה מעובדי החברה הצעירה יעברו לחברת התקשורת אבל מנכ"ל ומייסד ג'ספר, גאה'נג'יר מוחמד, צפוי להפוך לראש חטיבת אינטרנט הדברים בסיסקו.

ג'ספר היא אחת מהחברות הפעילות והמוכרות יותר בשוק אינטרנט הדברים המתפתח – יש לה כ-3,500 לקוחות, רובם ארגונים גדולים וממשלות, והיא משתפת פעולה עם IBM ו-SAP. בינן הלקוחות של ג'ספר ניתן למצוא את ג'נרל מוטורס, גרמין והולמארק. היא גייסה עד כה כ-200 מיליון דולר, ולפי ההערכות מכניסה קרוב ל-300 מיליון דולר בשנה. החברה הוקמה ב-2004.

מנכ"ל סיסקו החדש, צ'אק רובינס, הגדיר את שוק אינטרנט הדברים כהימור הבא הגדול ביותר של החברה – גם המנכ"ל הקודם והיו"ר הנוכחי, ג'ון צ'יימברס, הגדירו את התחום כ"קריטי במיוחד" עבור סיסקו. צ'יימברס העריך בעבר כי השוק צפוי להגיע לשווי של 19 טריליון עד 2026 ויכלול מיליארדי מכשירים חדשים, עם חיישנים יהיו בכל מקום, אפילו על מברשת שיניים.

רוב סלוונגו, סמנכ"ל פיתוח עסקי בסיסקו, אמר על העסקה: "ג'ספר נחשבת לפלטפורמה הטובה בתעשייה. היא מאפשרת לחברות להקים עסק שהוא מחובר לחלוטין לאינטרנט. אנחנו מאמינים שביחד, אנחנו נוכל להניע את התעשייה הקדימה הרבה יותר מהר".

רובינס מונה לתפקידו במאי 2015. כמה חודשים לאחר מכן, באוקטובר האחרון, הוא הכריז שסיסקו תתמקד בעיקר בתעשיות הגז, התשתיות והרכב בתחום אינטרנט הדברים. כמה שבועות לאחר מכן הוא הודיע שסיסקו רכשה חברת אינטרנט הדברים אחרת, בשם ParStream, המתמחה בניתוח מידע שנאסף מחיישנים בזמן אמת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות