אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
BNP פאריבה: הרווח הנקי צנח ביותר מ-51% צילום: בלומברג

BNP פאריבה: הרווח הנקי צנח ביותר מ-51%

הרווח עמד ברבען הרביעי על 665 מיליון יורו, בעוד שהצפי עמד על 845 מיליון יורו; חטיבת בנקאות ההשקעות תאורגן מחדש

05.02.2016, 09:35 | שירות כלכליסט
תוצאות הרבעון הרביעי של הבנק הצרפתי BNP פאריבה פספסו את תחזיות האנליסטים, ובבנק התחייבו לארגן מחדש את חטיבת בנקאות ההשקעות.

הבנק דיווח כי הרווח הנקי ברבעון הרביעי עמד על 665 מיליון יורו, זאת לעומת תחזיות ל-845 מיליון יורו. מדובר על ירידה של 51.7% לעומת הרבעון הרביעי של שנה קודם לכן, אז עמד הרווח של 1.38 מיליארד יורו. התוצאות כללו עלויות חד פעמיות הנוגעות לרכישות, וכן מחיקת שווי בחטיבת הבנקים האיטלקיים שלה.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

ב-BNP מתכוונים לארגן מחדש את חטיבת ההשקעות כדי להתאים להחמרה ברגולציה ולדרישות ההון הגבוהות יותר. כתוצאה מכך, המטרה היא לצמצם את הנכסים בעלי הסיכון בחטיבה ב-20 מיליארד יורו, המייצגים 10% מכלל הנכסים, תוך התמקדות בחטיבות שמשתמשות בפחות הון ומרוויחות עמלות, כמו שירותי האג"ח וניהול עושר. הרווח לפני מס בחטיבה זו ירד ב-9.2% על רקע עלייה בהוצאות.עוד התחייב הבנק לחסוך מיליארד יורו בעלויות עד 2019 .

"אנחנו במצב טוב", הגיב סמנכ"ל הכספים לארס מאשניל. לדבריו, חטיבת ההשקעות הצליחה להרחיב את נתח השוק שלה לאחר שהיריבות נסוגו מתחומים מסוימים. "הצלחנו להתאים עצמנו כבר בעבר, אך יש כמה מכשולים פוטנציאליים בהמשך, במיוחד בכל הקשור לרגולציה", הוסיף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות