אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל ורייזון מאשר: מעוניינים לרכוש את יאהו צילום: בלומברג

מנכ"ל ורייזון מאשר: מעוניינים לרכוש את יאהו

לאחר שרכשה את חברת האינטרנט AOL במאי האחרון, ספקית הסלולר רוצה לרכוש גם את יאהו המקרטעת כדי לקדם את ערוצי התוכן ואת פלטפורמות הפרסום שלה

07.02.2016, 14:12 | הראל עילם

מנכ"ל ורייזון, לוואל מק'אדאמס, אישר במהלך סוף השבוע שהוא מעוניין לרכוש את יאהו. את הדברים הוא אמר במהלך תוכנית הטלוויזיה Mad Money עם ג'ים קריימר. לפני כחודשיים מק'אדמאס וסמנכ"ל הכספים של ורייזון, פראן שאמו, אמרו שהם בוחנים את האפשרות לרכוש את יאהו, במידה והחברה תציע את עצמה למכירה.

קראו עוד בכלכליסט

במאי האחרון, ורייזון רכשה את חברת האינטרנט AOL תמורת 4.4 מיליארד דולר. זאת כחלק מהאסטרטגיה הכללית של מק'אדמאס להמציא את ורייזון לא רק כחברת תקשורת, אלא גם כחברה המחזיקה בפלטפורמות ובערוצי התוכן שדוחפים את תעבורת האינטרנט לכיוונה. ורייזון גם ממנפת את פלטפורמות הפרסום והתוכן של AOL יחד עם המידע שהיא עצמה אוספת על המנויים שלה.

מאריסה מאייר. מאמצי השיקום שלה לא נושאים פרי, צילום: בלומברג מאריסה מאייר. מאמצי השיקום שלה לא נושאים פרי | צילום: בלומברג מאריסה מאייר. מאמצי השיקום שלה לא נושאים פרי, צילום: בלומברג

בשיחה עם קריימר, מק'אדמאס אמר שיאהו, יחד עם AOL, יוכלו לאפשר לוורייזון ליצור "משהו מיוחד" – אם כי הוא הבהיר שבמידה והעסקה אכן תצא לפועל, יאהו תשאר חברה נפרדת."צריך להבין את הטרנדים בשוק" אמר מק'אדמאס. "עם המחיר הנכון, שילוב של חלק מנכסי יאהו עם AOL וההנהלה שלנו יכול להיות דבר טוב".

מצבה של יאהו כיום אינו טוב. מניית החברה נסחרת בחסר – שווי החברה הוא 25 מיליארד דולר לפי המנייה שלה, אבל הנכסים הנזילים שלה, והנכסים שלה בחברות האינטרנט האסייתיות עליבאבא ויאהו יפן, מוערכות ביותר מ-30 מיליארד דולר.

לאחר הראיון עם קריימר, מניית יאהו ירדה ב-4% ובסך הכל ירדה ב-11% מאז תחילת 2016 – בין השאר בגלל הדוחות הכספיים האחרונים שלה, שאומנם היו טובים מהצפוי אבל עדיין חזו קפאון מתמשך בהכנסות וברווח הנקי. מאריסה מאייר, מנכ"לית יאהו, איבדה את אמון רוב העובדים, שהצמידו לה את הכינוי "אוויטה", וכן את אמון הבכירים, שהחלו לנטוש את הספינה. לאחרונה מאייר הודיעה על כוונתה לפטר 15% ממצבת כוח האדם בחברה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות