אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוהדי דטרויט FC גייסו 400 אלף דולר לשיפוץ האצטדיון שלהם

אוהדי דטרויט FC גייסו 400 אלף דולר לשיפוץ האצטדיון שלהם

הקבוצה החצי מקצועית שמשחקת בליגת המשנה השלישית של ארה"ב, תשפץ את האצטדיון בן ה-80 הנמצא בעיר

07.02.2016, 15:34 | שירות כלכליסט

הבעלים של קבוצת הכדורגל דטרויט סיטי, הקבוצה החצי מקצועית שהוקמה ב-2012 ומשחקת בליגת המשנה השלישית של ארה"ב (NPSL), הודיעה בשבוע שעבר כי עמדה ביעד גיוס הכספים שיאפשר להם להתקדם עם תוכניות השיפוץ למתחם ההיסטורי בהמטראמק בן ה-80, בו יקיימו את משחקי הבית החל מהאביב הקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

אוהדי דטרויט. משחקים בתיכון כרגע אוהדי דטרויט. משחקים בתיכון כרגע אוהדי דטרויט. משחקים בתיכון כרגע

המועדון השיק באוקטובר קמפיין גיוס תרומות קהילתי, במסגרתו הציעו לתושבי מישיגן את ההזדמנות להשתתף כמשקיעים, ובסופ"ש האחרון הכריזה הקבוצה כי מאמצי מימון ההמונים צלחו ועקפו את רף המינימום של 400 אלף הדולר הנחוצים כדי לשחרר את הכספים האלה ולהתקדם בבנייה.

"יש לנו עוד דרך לעבור בקמפיין, אך לאבן הדרך הזו יש משמעות רבה לקבוצת דטרויט סיטי ולאוהדים שלנו", הגיב אחד הבעלים, שון מאן. "הקמפיין הזה גדול יותר מהקבוצה עצמה. קייוורת' מייצג גם את הצמיחה של הקבוצה וגם דרך חדשה ומרגשת להשקעות, לשימור היסטורי, לפיתוח קהילתי ולעסקי הספורט".

לאחר שהבית הקודם שלהם בתיכון קאס טכניקל הפך קטן מדי עבורם, חתמה הקבוצה על חוזה שכירות לעשר שנים עם מחוז המטראמק, שבבעלותו אצטדיון קייוורת', מבנה מתקופת מלחמת העולם השנייה הזקוק לשיפוץ.

הבעלים של הקבוצה השיקו את קמפיין Keyworth It, תוך שימוש בחוק מ-2013 שמאפשר לחברות לקבל הלוואות ממשקיעים קטנים (סכומים בין 250 דולר ל-10 אלף דולר) בתנאי שהם תושבי מישיגן.

דטרויט סיטי חברה לסייווק ונצ'ורס, מישיגן פאונדרס ובתי הספר הציבוריים של המטראמק למימוש הפרויקט. מעל 340 משקיעים הצטרפו עד כה, והחלון עדיין פתוח למשקיעים נוספים. הם יכולים לגייס עד 750 אלף דולר – הערכת המחיר של תוכנית השיפוצים הראשונית – עד ה-15 בפברואר.

"זזה בלתי נתפס שאפשר לראות משקיעים מכל רחבי מדינת מישיגן תומכים בדבר כזה", אמר נילס הרון מארגון מישיגן פאונדרס. "היופי והכוח מאחורי שיטות מימון מסוג זה הם שהן מאפשרות לקהילות להכתיב מה הן רוצות שייבנה. אנחנו גאים לקחת חלק בגיוס הכספים הקהילתי הגדול והמצליח ביותר בהיסטוריה של מישיגן".

הקבוצה השקיעה מהכסף שלה כדי להתחיל בעבודות בנייה בסיסיות כבר החורף, אך התכנית היא לשיפור המבנים, לבנות יציעים וכן לשפץ את חדרי ההלבשה, השירותים והתאורה. ממוצע הצופים בשנה שעברה עמד על 3,500 אוהדים, מעל לתפוסה בקאס טכניקל. לאחר השלב הראשון של השיפוצים באביב, בקייוורת' יהיה מקום ל-6,000 מושבים.

עונת 2016 של הקבוצה יוצאת לדרך במאי, ובין האטרקציות שיוצעו מתוכנן גם משחק ידידות עם יונייטד אוף מנצ'סטר, קבוצת האוהדים של אוהדי מנצ'סטר יונייטד. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות