אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל מנקה את האינטרנט: תסנן אתרים עם מודעות מעצבנות

גוגל מנקה את האינטרנט: תסנן אתרים עם מודעות מעצבנות

הקץ לכפתורי ההורדה המזויפים? ענקית הרשת הודיעה שתזהיר את הגולשים לפני המעבר לאתרים שמציגים פרסומות טורדניות. החידוש עשוי להכביד על מנהלי אתרים קטנים, אבל בוודאי ישמח את הגולשים

07.02.2016, 17:40 | רפאל קאהאן

מי מאתנו לא הקליק מעולם על פרסומת שהתחזתה לכפתור הורדה או לאנטי-וירוס מתקדם שינקה את המחשב שלך מהנוזקה שזוהתה בו ממש עכשיו. בשביל לפתור את הבעיה הזו ועוד שלל אחרות שנובעות מפרסומות מטעות או פולשניות, החליטו בגוגל להטמיע במנגנון הגלישה הבטוחה מנגנון שיחסום אתרים שמכילים תוכן כזה.  

קראו עוד בכלכליסט

לפני שהדפדפן יעביר אתכם לאתר שמכיל את הפרסומות או התוכן הפרסומי המטעה, תוצג אזהרה שדורשת שהגולש יאשר את המעבר לאתר. המנגנון כבר מופעל כיום לפני הגלישה לאתרים בהם יש חשד לניסיונות הדבקה בנוזקה או שמכילים תוכן שזוהה כפוגע בבטיחות הגלישה.

הפרסומות שהגולשים שונאים הפרסומות שהגולשים שונאים הפרסומות שהגולשים שונאים

השימוש בפרסומות מטעות הפך פופולרי מאוד בשנים האחרונות ואף מצא את דרכו לאתרי מיינסטרים כגון CNET ו-Sourceforge, בגלל השימוש ברשתות פרסום חיצוניות. הדוגמה הטובה ביותר היא השימוש בכפתור הורדה מזוייף ליד כפתור ההורדה האמיתי, מה שמכשיל את הגולש ומייצר קליק למפרסם. 

העדכון החדש עשוי להוות כאב ראש לא קטן בעיקר למנהלי אתרים קטנים או לכאלה שמסתמכים על מערכות פרסום של צד שלישי. מקרים כאלה נפוצים בעיקר בבלוגים או אתרים מסחריים קטנים שמשתמשים בפלטפורמות חינמיות לאחסון האתרים בהן לא תמיד יש לבעל האתר שליטה על הפרסומות.

בגוגל לא מפרטים כיצד ניתן להתמודד עם מצבים בהם למנהל האתר אין שליטה על הפרסומות. בדף התמיכה של החברה למנהלי אתרים מופיעות הוראות מינימליות לגבי זיהוי הפרסומות, ולא מפורט כיצד ניתן להתמודד עם פרסומות שמועברות מרחוק.

אולם עבור גולשים מן המניין מדובר בבשורה משמחת. למרות שצריכת התוכן האינטרנטי כבר מזמן אינה מתבצעת דרך המחשב בלבד, אלא בעיקר דרך מכשירי מובייל, הפרסום המטעה עדיין מהווה את אחד המטרדים השנואים על הגולשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות