אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד האוצר ישקיע 2 מיליון שקל במערכת לניהול תקציב המדינה צילום: עמית שאבי

משרד האוצר ישקיע 2 מיליון שקל במערכת לניהול תקציב המדינה

המערכת של אקיטביו תתמוך בתהליכי יצירת התחייבויות עתידיות בתקציב המדינה ובתהליך עדכון התקציב כתוצאה מגידול טבעי

07.02.2016, 17:00 | רפאל קאהאן

משרד האוצר יטמיע מערכת חדשה לניהול תקציב המדינה, כך נודע היום (א') ל"כלכליסט". המערכת, תוטמע על ידי אקטיביו (Actiview) ותשמש לניהול של מסגרות תקציב המדינה. העסקה כוללת אספקת ידע, הכשרה, ליווי וייעוץ בעבודות התחזוקה ופיתוחים בפרויקטים עתידיים סביב המערכת. היקפו הכספי של הפרויקט לא נמסר, אך ממידע שהגיע לידי "כלכליסט" משרד האוצר ישקיע כ-2 מיליון שקל במערכת החדשה.

קראו עוד בכלכליסט

המערכת צפויה לעלות לאוויר במחצית הראשונה של השנה, והיא תשמש את אגף התקציבים באוצר. היא מיועדת לתמוך בתהליכים להכנת תקציב מדינה רב שנתי, כולל יכולת שליטה של עד חמש שנים קדימה בחיזוי של הכנסות המדינה והוצאותיה.

המערכת החדשה תשמש בין היתר לניהול תקציב המדינה המערכת החדשה תשמש בין היתר לניהול תקציב המדינה המערכת החדשה תשמש בין היתר לניהול תקציב המדינה

המערכת מתוכננת ליישם את מערך "הנומרטור", שאושר לאחרונה על ידי הממשלה, ושנועד למנוע חריגות תקציביות בשנים שמעבר לשנות התקציב המאושרות. כמו כן, המערכת תתמוך בתהליכים של עדכון התפתחויות בתקציב כתוצאה מגידול טבעי, המוכרת כנוסחת "הטייס האוטומטי".

המערכת החדשה תחליף מערכת קיימת אותה הקים משרד האוצר לפני מספר שנים בפיתוח עצמי. המערכת החדשה תומכת בממשקים עם מערכת "מרכב"ה" לניהול משאבים במשרדי הממשלה, ובסיסי נתונים נוספים בהם נעשה שימוש במשרד האוצר.

ד"ר לירן אדליסט, שותף וסמנכ"ל תחום ייעוץ ושירותים פיננסיים באקטיביו, מציין כי "תכנון תקציב המדינה הוא תהליך ליבה בכלכלת ישראל ובעל חשיבות לאומית. המערכת החדשה תספק יכולות תכנון מתקדמות מדרג קברניטי המדינה וממשלת ישראל ועד לדרגי הביצוע באגף התקציבים במשרד האוצר."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות