אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליגת ה-NFL תפעיל רגולציה שתגדיל את מספר המנהלות בליגה צילום: אי פי איי

ליגת ה-NFL תפעיל רגולציה שתגדיל את מספר המנהלות בליגה

קומישינר ה-NFL רוג'ר גודל מבקש ליצור את המקבילה הנשית של "חוק רוני", וזאת במטרה לעודד יותר נשים להגיש מועמדות לתפקידים בכירים בליגה

07.02.2016, 19:49 | שירות כלכליסט

קומישינר ה-NFL, רוג'ר גודל, אישר כי "חוק רוני" (Rooney Rule) יורחב כדי לוודא שנשים המועמדות לתפקידי ניהול בליגה יזומנו לראיונות.

קראו עוד בכלכליסט

החוק קיים בליגת הפוטבול מאז 2003, וקובע כי יש לראיין לפחות מועמד אחד השייך לקבוצת מיעוט לתפקידי אימון או ניהול בכירים. גודל שואף כעת ליצור את המקבילה הנשית של החוק, וזאת במטרה לעודד יותר נשים להגיש מועמדות לתפקידים בכירים ב-NFL. "אנחנו מאמינים בגיוון", הצהיר בכנס הנשים של ה-NFL, שנערך לפני משחק הסופרבול היום בלילה. "אנחנו מאמינים שאנחנו טובים יותר כארגון כשמסביב לשולחן יושבים אנשים טובים".

בשנה שעברה מינתה קבוצת אריזונה קרדינלס את ג'ן וולטר כעוזרת מאמן – הפעם הראשונה שאישה מונתה לתפקיד מסוג זה. לפני העונה היא עבדה כמתמחה ואימנה את שחקני הליינבק (linebackers). בחודש שעבר הפכה קת'רין סמית למאמנת הראשונה במשרה מלאה בליגה, לאחר שהועסקה על ידי הבופאלו בילס, בעוד שהעונה הפכה שרה תומאס לשופטת הראשונה במשרה מלאה ב-NFL.

רוג רוג'ר גודל, קומישינר ליגת NFL | צילום: רויטרס רוג

"אפשר לראות את ההתקדמות", הוסיף גודל. "המחויבות שלנו באה לידי ביטוי בחוק רוני, שמחייב שנוודא שכשיש משרה פנויה בקבוצה או בליגה, שאנחנו מראיינים מועמדים מרקעים מגוונים. אנחנו נעמוד במחויבות הזו ומתכוונים להפוך אותה לכזו שכליגה ניישם את החוק כלפי נשים, בכל התפקידים הניהוליים. אנחנו מתכוונים להמשיך ולהתקדם ולהוביל לשינוי".

עם זאת, איימי טראסק שהפכה למנכ"לית הראשונה של קבוצת NFL באוקלנד ריידרס, המכהנת כיום כאנליסטית ברשת CBS, אמרה לסוכנות החדשות AP: "אני מוטרדת ומתעצבת מכך שיש צורך בחוק כדי לעשות את הדבר הנכון והחכם. הייתה לי הזכות והעונג לעבור עבר גבר (הבעלים המנוח של הקבוצה, אל דיוויס) , שלא היה זקוק לחוק כדי להעריך אנשים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות