אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רם כספי על הפשרה בלאומי: "למה מי שהקדישו שנים לבנק צריכים להחזיר גרוש אחד"? צילום: אוראל כהן

רם כספי על הפשרה בלאומי: "למה מי שהקדישו שנים לבנק צריכים להחזיר גרוש אחד"?

עו"ד כספי יוצא נגד הפשרה המוצעת בתביעה הנגזרת נגד בנק לאומי. זאת לאור החשש שהשופט כבוב ילחץ להעלות את הסכומים, בין היתר מכיסם הפרטי של מאור, רף ואיצקוביץ

07.02.2016, 19:08 | משה גורלי

"למה אנשים שהקדישו שנים מהחיים שלהם לבנק הזה צריכים להחזיר גרוש אחד"? מחה היום (א') עו"ד רם כספי נגד הפשרה המוצעת בתביעה הנגזרת נגד בנק לאומי.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת הפשרה שגיבשה ועדת התביעות הבלתי תלויה בראשות נשיא ביהמ"ש המחוזי בת"א בדימוס אורי גורן. בין רכיבי הפשרה נקבע ששלושת בכירי הבנק - גליה מאור, איתן רף וצבי איצקוביץ - ישיבו מכיסם 5 מיליון שקל.

הדברים של כספי נועדו ככל הנראה לקדם חשש לפיו שופט ביהמ"ש המחוזי בת"א חאלד כבוב ילחץ להעלות את הסכומים, בין היתר מכיסם הפרטי של נושאי המשרה.

בדיון הקרוב שנקבע ל-25 בפברואר ייעשה ניסיון נוסף להתכנס לאישור הסדר הפשרה אולם הדרך לשם רצופה מספר מכשולים. ראשית, יש לסגור את הסיפור גם מול התביעה הייצוגית שהוגשה. ההסדר גובש במסגרת התביעה הנגזרת שהוגשה על ידי בארי לנואל באמצעות עוה"ד עמית מנור ויוקי שמש.  

גליה מאור, מנכ"לית בנק לאומי ואיתן רף, לשעבר היו"ר, צילום: יונתן בלום גליה מאור, מנכ"לית בנק לאומי ואיתן רף, לשעבר היו"ר | צילום: יונתן בלום גליה מאור, מנכ"לית בנק לאומי ואיתן רף, לשעבר היו"ר, צילום: יונתן בלום

שנית, בהנחה שההסדר יוגש ליועץ המשפטי לממשלה, נשמעו כבר תהיות מכיוון הפרקליטות לגבי 30 מתוך 92 מיליון הדולר שהביטוח אמור לשלם. לפי הסתייגות זו 30 מיליון דולר זה כסף שהחליף ידיים בתוך הבנק ולא ממקור חיצוני כמו הביטוח או הכיס הפרטי של נושאי המשרה. ושלישית, הסיכוי שהשופט כבוב יבקש להטביע את חותמו על ההסדר בדמות הגדלת הסכומים, במיוחד מכיסם של נושאי המשרה.

היום, כך נראה, נחלצו רואי החשבון מהסיפור. בעבר התבטא השופט כבוב בחריפות מסוימת בעניינם וגם ועדת גורן הביעה מורת רוח. אולם, בדיון היום ירד הטון של השופט ונראה שהוא השתכנע שאין קייס נגד רואי החשבון. זאת לאחר עיון בחוות הדעת שהוגשו לו שהתמקדו בתפקידם של רואי החשבון - לבחון מבנים חשבונאיים ולא את הכוונות (המפוקפקות?) שמאחורי הקמתם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
כשיש מספיק כסף אז גם עו"ד טוב מוכן לתת טיעונים מטומטמים
היי מר כספי - גב מאור אמורה להישפט על עברה פלילית. גרמה נזק של 2 מיליארד ש"ח. וקיבלה בונוסים על ניהול "מעולה" כשהתנהלות שלה גובלת בפלילים. על מה אתה מדבר? איזה עו"ד מכובד מוכן לרדת לשפל מדרגה ולהביא טעונים "נתנו את הנשמה" על איזה נשמה אתה מדבר.
אבי  |  28.02.16
לכל התגובות