אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי ישראל: גם רשות ני"ע האוסטרלית חוקרת חברה שהקים אביב טלמור צילום: יריב כץ

אחרי ישראל: גם רשות ני"ע האוסטרלית חוקרת חברה שהקים אביב טלמור

האוסטרלים מנהלים חקירה נגד חברת הפורקס המקומית FXTG שהקים בעלי יוטרייד ושחייבת למשקיעיה כ־2 מיליון דולר. במקביל טוען אחד משותפיו של טלמור, שנצפה בשבוע שעבר בכנס בלונדון וכנראה מתגורר שם בבית אחותו, כי הוא חייב לו 800 אלף דולר

08.02.2016, 08:05 | תומר גנון

רשות ני"ע האוסטרלית מנהלת חקירה נגד חברת הפורקס Forex TG Pty (בשמה המסחרי FXTG) האוסטרלית שהקים אביב טלמור, בעל השליטה בבית ההשקעות יוטרייד, שפעילותו בישראל הוקפאה בחשד לניהול פירמידת משקיעים. החברה האוסטרלית חייבת למשקיעים כ־2 מיליון דולר. במקביל טוען אחד משותפיו של טלמור בחו"ל כי הוא חייב לו 800 אלף דולר.

על פי המפרק הזמני שמונה ליוטרייד, עו"ד אלעד עפארי ממשרד כהן וילצ'יק, מספקת FXTG שירותי זירת מסחר ללקוחות באוסטרליה ובמזרח אסיה. לחברה משרדים באוסטרליה והיא מעסיקה מספר עובדים. כפי שנחשף ב"כלכליסט", טלמור שעזב את ישראל בחודש ספטמבר ולא שב אליה, נצפה בשבוע שעבר בלונדון בכנס Ice Totally Gaming, העוסק בחברות פורקס, אופציות בינאריות והימורים באינטרנט. אחותו של טלמור, כך על פי גורמים שונים, מחזיקה דירה באזור לונדון, ועל פי הערכות הוא שוהה אצלה. טלמור עצמו, כך טוענים הגורמים, מחזיק משרד בלונדון.

על פי רשות ני"ע הישראלית, שהקפיאה את פעילות יוטרייד לפני כחודשיים, גייס טלמור מכ־350 משקיעים בארץ 46 מיליון שקל, אולם בחשבונות החברה אותרו 300 אלף שקל בלבד. לאחרונה הוציא בית המשפט צו כינוס לנכסיו, בעקבות בקשה להכריז עליו כפושט רגל שהגיש המפרק הזמני עפארי.

טלמור הקים רשת של חברות בינלאומיות למסחר בפורקס ובאופציות בינאריות. המפרק הזמני של יוטרייד טען בדו"ח חריף שהגיש לבית המשפט, כי פעילות החברות הבינלאומיות האלה — שנרשמו במקלטי מס באיים הקריביים, באי סיישל, בקפריסין ובאוסטרליה — מומנה בכספי המשקיעים בישראל.

"טלמור שלח ידו בכספי הלקוחות, על מנת להקים רשת מסועפת של חברות מסחר בפורקס ברחבי העולם", כתב המפרק. "קבוצת החברות האמורה מחזיקה חשבונות בנק במקומות שונים בעולם. לידי המפרק הזמני הגיע מידע על קיומם של חשבונות בנק באנגליה, בפולין, באוסטרליה, בסיישל, בבולגריה, במונטנגרו ובשוויץ. יש להניח כי קיימים חשבונות נוספים ברחבי העולם. החקירה בנושאים אלה טרם מוצתה".

טלמור עצמו, כך נודע, ממשיך בפעילות עסקית מחו"ל. בסיוע שני יועצים כלכליים, דניאל אזוגי ועו"ד אשר אפריאט, המיוצגים בידי עו"ד ארנון גרפי, מכר את חברת טכנולוגיית האלגו־טריידינג הרשומה באיי סיישל UMS (Utrade Marketing Services) לחברה הבריטית פלוסטוקס (Plustocks) תמורת נטילת חוב של 650 אלף דולר. השניים סיפרו בחקירתם אצל המפרק, כי התבקשו לסייע לו כדי למנוע את קריסת החברות. 

 , צילום: יריב כץ צילום: יריב כץ  , צילום: יריב כץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות