אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיסקונט מאיים לתבוע את לב לבייב על חוב של 11 מיליון דולר צילום: אריאל שרוסטר

דיסקונט מאיים לתבוע את לב לבייב על חוב של 11 מיליון דולר

חברת היהלומים KLG של לבייב ומרטין קליין קיבלה מדיסקונט ניו יורק התראה לפני תביעה על אי־עמידה בתנאי החזר של הלוואה מלפני עשור. לבייב: "אינני נוטל חלק פעיל בניהול החברה"

08.02.2016, 08:35 | זוהר שחר לוי

בנק דיסקונט ניו יורק שלח בשבוע שעבר מכתב התראה לפני תביעה לחברת היהלומים של לב לבייב, KLG Jewelry, לאחר שלא עמדה בתנאי הלוואה של 11.2 מיליון דולר שנטלה לפני עשור.

KLG Jewelry היא חברה בשותפות של המיליארדר לבייב (42.5%) ושל מרטין קליין, ראש קבוצת קליין. השניים הפכו לשותפים עסקיים ב־2002, אך יחסיהם עלו על שרטון ב־2013, ובתביעה שהגיש לבייב נגד קליין הוא טען כי לא הועבר אליו חלקו ברווחי החברה וכי הצדדים החלו בניסיון להגיע להסכם בנוגע לפירוק השותפות.

לב לבייב. קרוב להסדר חוב באפריקה ישראל, צילום: עמית שעל לב לבייב. קרוב להסדר חוב באפריקה ישראל | צילום: עמית שעל לב לבייב. קרוב להסדר חוב באפריקה ישראל, צילום: עמית שעל

לפי הבנק, כבר לפני שנה נשלח מכתב התראה לחברה בעקבות פיגור בתשלומים של החזר ההלוואה, אך טרם ננקטו צעדים. בתחילת פברואר היתה אמורה החברה להעביר תשלום של כמחצית מהסכום, 6.6 מיליון דולר, אך לא עשתה כן. בעקבות פיגורים אלו הבנק טוען כי אינו צריך עוד לעמוד בהסכמי ההלוואה, ועל כן הוא פונה בדרישה לתשלום החוב ושומר לעצמו את הזכות לפנות לערכאות משפטיות.

בימים האחרונים דווח כי בעקבות היחלשות הרובל מתקרבת אפריקה ישראל שבשליטת לבייב להסדר חוב. נפילתו של המטבע הרוסי מתרחשת בעיקר בשל מחיר הנפט הנמוך, שמקשה על הכלכלה הרוסית ופוגע בשוכרים של חברת הנדל"ן. זה אינו ההסדר הראשון של החברה — במרץ 2010 אושר לאפריקה ישראל הסדר חוב בהיקף של 8 מיליארד שקל, מהגדולים בשוק ההון הישראלי. בשנים שחלפו מאז ההסדר הזרים לבייב מעל 1.5 מיליארד שקל לחברה, כ־764 מיליון שקל מהם במסגרת הסדר החוב.

מקבוצת לבייב נמסר: "המכתב של דיסקונט עוסק בחוב נטען של חברה אמריקאית בשם KLG לבנק, ולא בחוב אישי של מר לבייב. יצויין כי מר לבייב או מי מטעמו אינם נוטלים חלק פעיל בניהולה של KLG מזה מספר שנים, והם אינם מעורבים ביחסיה עם בנק דיסקונט, המתנהלים ישירות עם אלו שמנהלים בפועל את חברת KLG — מרטין קליין, אברהם דויד קליין ועזרי גרטי. יודגש עוד כי לקבוצת לבייב ולעומד בראשה יחסים עסקיים איתנים ויציבים עם בנק דיסקונט לאורך שנים רבות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות