אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופ"ק: אין הסכמה בין ונצואלה וסעודיה על תוכנית לקיצוץ תפוקת הנפט צילום: בלומברג

אופ"ק: אין הסכמה בין ונצואלה וסעודיה על תוכנית לקיצוץ תפוקת הנפט

שר האוצר של ונצואלה, אאולוז'יו דל פינו, ביקר בריאד כחלק ממסע דילוגים בין המדינות יצרניות הנפט, חברות ולא חברות באופ"ק, ביניהן איראן ורוסיה. דל פינו מעוניין שסעודיה, יצואנית הנפט הגדולה בעולם, תסכים לקריאתו להפחתה בייצור כדי לצמצם את ההיצע העודף בהתאם לביקוש

08.02.2016, 09:43 | שירות כלכליסט
שרי הנפט של ונצואלה וסעודיה נפגשו ביום ראשון, אך בסיום הפגישה לא הכריזו על תכניות לקיצוץ הייצור, זאת על אף שבוונצואלה מתעקשים כי מהלך זה הכרחי על מנת להעלות את מחירי הנפט.

שר האוצר של ונצואלה, אאולוז'יו דל פינו, ביקר בריאד בסוף השבוע האחרון כחלק ממסע דילוגים בין המדינות יצרניות הנפט, חברות ולא חברות באופ"ק, ביניהן איראן ורוסיה.

דל פינו מעוניין שסעודיה, יצואנית הנפט הגדולה בעולם, תסכים לקריאתו להפחתה בייצור כדי לצמצם את ההיצע העודף בהתאם לביקוש.

קידוח נפט, צילום: איי פי קידוח נפט | צילום: איי פי קידוח נפט, צילום: איי פי

שר האוצר הסעודי עלי אל נעימי כינה את הפגישה "מוצלחת" והוסיף כי היא התקיימה ב"אווירה חיובית", כך על פי דיווח בסוכנות החדשות הממשלתית של סעודיה. במקביל, דה פינו כתב בחשבון הטוויטר שלו כי הפגישה הייתה פרודוקטיבית והתמקדה בשיתוף פעולה במטרה "לייצב את שוק הנפט הבינלאומי".

"יצרניות הנפט חייבות להגיע להסכמה כדי להחזיר את היציבות לשוק הנפט", צייץ דל פינו בטוויטר. אולם, שני הבכירים לא ציינו אם אכן הושגה הסכמה לקיצוץ בייצור, וכן לא התייחסו לקריאתו הקודמת של דל פינו לקיום פגישת חירום של המדינות החברות באופ"ק, הצעה לה מתנגדת סעודיה.

הירידות החדות במחירי הנפט, שנפלו ב-70% מאז יוני 2014, פגעו קשות בכלכלות הנסמכות על ייצוא נפט כמו ונצואלה. לראיה, הממשלה במדינה הזהירה כי בשנה האחרונה ההכנסות נפלו ב-70% בעוד שהכלכלה התכווצה ב-5%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות