אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקוחות של עליבאבא? כדאי שתחליפו את פרטי הגישה לחשבון צילום: בלומברג

לקוחות של עליבאבא? כדאי שתחליפו את פרטי הגישה לחשבון

האקרים הצליחו לפרוץ ל-21 מיליון חשבונות באתר TaoBao, ששייך לעליבאבא ומהווה את המקבילה הסינית של איביי. התקיפה הניבה שלל רכישות מזוייפות ושיבוש מכירות של משתמשי האתר

08.02.2016, 15:17 | רפאל קאהאן

אם אתם נוהגים לרכוש מוצרים באתרים של עליבאבא הסינית כדאי שתשנו את פרטי הגישה לחשבונות שלכם. מדיווח של חברת הסייבר Sophos שאושר על ידי ממשלת סין עולה שמזה מספר חודשים יש להאקרים גישה לכ-21 מיליון חשבונות משתמשים באתר TaoBao ששייך לעליבאבא.

קראו עוד בכלכליסט

ב-TaoBao, שמהווה את המקבילה הסינית לאיביי, לא זיהו את הפריצה שבוצעה במהלך חודשי אוקטובר ונובמבר האחרונים. הפרשה דווחה רק לפני מספר ימים והסתיימה במעצרים של 6 חשודים על ידי השלטונות הסיניים.

עליבאבא. החברה לא דיווחה של הפריצה לחשבונות עליבאבא. החברה לא דיווחה של הפריצה לחשבונות עליבאבא. החברה לא דיווחה של הפריצה לחשבונות

האתר שנפרץ אמנם לא פונה לקהל מערבי, אך על פי אחד הדיווחים, שיטת הפריצה כללה רכישה של מאגר מידע חיצוני שהכיל כ-100 מיליון פרטי התחברות לחשבונות אינטרנט שונים. ההאקרים התקינו שרת בשירות הענן של עליבאבא, שניסה באופן אוטומטי את הפרטים בחשבונות של החברה והניב כאמור כ-21 מיליון פרטי חשבונות. לכן כדאי גם ללקוחות של עליבאבא להחליף את סיסמת הכניסה שלהם לאתר.

זו תזכורת לכך שאם אתם נוהגים לבצע רכישות בכמה אתרי מסחר שונים, כדאי להשתמש בפרטי התחברות שונים עבור כל אחד מהם. אתרים רבים נפרצים מבלי שהפריצה מדווחת או שמנהלי האתר אפילו מודעים אליה, וכך פרטי התחברות לאתר אחד יכולים לאפשר גישה לאתרים אחרים - רגישים בהרבה.

לא ברור כיצד אנשי האבטחה של עליבאבא הצליחו לפספס את הפריצה. מערכות אבטחת מידע באתרי מסחר אמורות לזהות פעילות חריגה, כגון 100 מיליון ניסיונות התחברות. עם זאת, מכיוון שההאקרים לא ניסו סיסמאות שונות עם אותו שם משתמש, יכול להיות שלא זוהה כהתנהגות חריגה במערכות, כפי שהסביר לאתר הרג'יסטר מומחה אבטחה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
2 ו-3 אתם לא מדייקים. הכתבה נכונה
אליבאבא הוא קונגלומרט אשר מכיל מספר חברות בינהם גם את עליאקספרס , אליפיי ועוד חברות. ולכן הכתבה נכונה כי היא מדברת על החברה שבראש פרמידת החברות. אליבאבא.COM שהיא האתר הסיטונאי אינה מתבססת על כמות של 500 יחידות ומעלה כפי שטעון 3. הכמות תלויה במוצר ובספק. זה אכן נכון שהיא לא מיועדת לקניה קמיונאית של 2.5 יחידות (בשביל זה יש את עליאקספרס) אבל יש מוצרים שתוכל לקנות יחידה אחת (למשל מנועים). הבדל נוסף הוא שבאליבאבא.COM יש ספקים מכול העולם בעוד שבאליאקספרס הספקים הם סינים בהצלחה
קום2קום , באר שבע  |  09.02.16