אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת החוקה אישרה חקיקה שתקל בכללי ממשל תאגידי של חברות ציבוריות צילום: אלכס קולומויסקי

ועדת החוקה אישרה חקיקה שתקל בכללי ממשל תאגידי של חברות ציבוריות

במסגרת ההקלות – אפשרות ליו"ר לכהן כמנכ"ל ודחיית אישור מדיניות תגמול לחברות אחרי הנפקה. שקד: "עודף רגולציה היא אם כל חטאת. תם העידן בו רגולציה קשיחה הייתה המפתח להבטחת איכות הממשל התאגידי"

08.02.2016, 16:24 | רחלי בינדמן

זריקת עידוד לחברות הציבוריות: ועדת חוקה חוק ומשפט אישרה היום (ב') הצעת חוק שתקל בכללי הממשל התאגידי על שורה של חברות.

התיקון הוא פרי יוזמה של שרת המשפטים, איילת שקד והוצא אל הפועל יחד עם שמואל האוזר, יו"ר רשות ני"ע. אישור החקיקה בנושא היא נדבך ראשון בשורת הקלות מתוכננות בחובות הממשל התאגידי לחברות ציבוריות שמתכננים ברשות ובמשרד המשפטים.

ההקלות שאושרו מתמקדות בשלב זה בחברות המציעות לראשונה ניירות ערך לציבור ובחברות קטנות. זאת מתוך הנחה כי חברות אלו מתקשות יותר להתמודד עם הנטל הרגולטורי. בין ההקלות המרכזיות – אפשרות איחוד דיוני ועדת הביקורת עם דיוני ועדת התגמול, הפחתת הרוב הדרוש למינוי יו"ר דירקטוריון לכהן במקביל כמנכ"ל מרוב של שני שלישים לרוב רגיל של בעלי המניות מקרב המיעוט, מתן זמן ארוך יותר לאשר מדיניות תגמול לאחר הנפקה (חמש שנים במקום שלוש שנים) ועוד.

בעתיד צפויות הקלות נוספות ובהן אפשרות למנות דירקטור חיצוני שאינו תושב ישראל גם בחברה שעיקר פעילותה בחו"ל ואפשרות מינוי יו"ר דירקטוריון כמנכ"ל לתקופה ממושכת לאחר הנפקה ראשונה לציבור.  

שמואל האוזר, יו"ר רשות ניירות ערך, צילום: נמרוד גליקמן שמואל האוזר, יו"ר רשות ניירות ערך | צילום: נמרוד גליקמן שמואל האוזר, יו"ר רשות ניירות ערך, צילום: נמרוד גליקמן

שרת המשפטים שקד: "מדובר בצעד ראשון בשורת הקלות רחבה. עודף רגולציה היא אם כל חטאת. תם העידן בו רגולציה קשיחה הייתה המפתח להבטחת איכות הממשל התאגידי".

האוזר מסר: "אישור ההקלות יחזק את יכולת הניהול בחברות ואת ניהולם התקין. מדובר בצעד בעל חשיבות גדולה במסגרת ההקלות ברגולציה במטרה לפתח ולעודד את המסחר בבורסה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות