אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות מאיימת: מחר בחצות שביתה כללית ברשויות המקומיות צילום: עמית שאבי

ההסתדרות מאיימת: מחר בחצות שביתה כללית ברשויות המקומיות

במרכז השלטון המקומי מסרבים לשלם מענק של 1,000 שקל לו הסכימה המדינה בדצמבר האחרון לכל עובדי המגזר הציבורי, בטענה כי האוצר צריך לשפות בהתאם את הרשויות; אם השביתה תמומש יושבתו כל השירותים העירוניים

08.02.2016, 16:23 | מיקי פלד

אם לא יקרה שינוי כלשהו עד מחר (ג') בחצות, 100 אלף עובדי הרשויות המקומיות יפצחו בשביתה ללא הגבלת זמן. ההסתדרות מאיימת בשביתה בשל סירוב ראשי הרשויות המקומיות לשלם את המענק בסך 1,000 שקל עליו סוכם בין ההסתדרות למדינה בדצמבר האחרון. המענק אמור להיות משולם או במשכורת ינואר, אותה ניתן לשלם עד מחר, או במשכורת פברואר, אך בשלטון המקומי מסרבים לשלם ללא שיפוי ממשרד האוצר.

קראו עוד בכלכליסט

אם ההסתדרות תממש את איומה תהיה זו אחת השביתות הגדולות שידע המשק בשנים האחרונות. החל מחצות יושבתו כל פעילות הרשות המקומית, מאיסוף אשפה, דרך פקחי חנייה, מועצות דתיות, לשכות הרווחה ועד לעובדי הסגל המנהלי בבתי הספר והסייעות בגנים, למעט עובדי החינוך המיוחד. בית החולים איכילוב בתל אביב ובית החולים בני ציון בחיפה, שניהם בתי חולים עירוניים, יפעלו במתכונת שבת.

ניסנקורן: "לא נאפשר מצב שבו הסכם המסגרת לא ישולם במלואו לעובדי הרשויות המקומיות", צילום: עמית שעל ניסנקורן: "לא נאפשר מצב שבו הסכם המסגרת לא ישולם במלואו לעובדי הרשויות המקומיות" | צילום: עמית שעל ניסנקורן: "לא נאפשר מצב שבו הסכם המסגרת לא ישולם במלואו לעובדי הרשויות המקומיות", צילום: עמית שעל

בדצמבר האחרון סירבו ראשי השלטון המקומי לחתום על הסכם תוספת השכר לעובדי המגזר הציבורי בשיעור ממוצע של 7.5% לעובד. יותר נכון, מכיוון ועלות תוספת השכר ברשויות המקומיות תגולגל לתשלומי הארנונה, המענק לא נכלל בחישוב הארנונה ולכן למעשה הרשויות נדרשות לשיפוי משרד האוצר כדי שתקציב הוצאות השכר שלהן לא יגדל. עובדי המגזר הציבורי אמורים לקבל מענק של 2,000 שקל, חציו השנה וחציו בשנה הבאה.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר היום כי "בשנתיים האחרונות ההסתדרות הוכיחה, פעם אחרי פעם, כי בסוף ניתן להסתדר גם בלי שביתה. נהגנו באחריות וכך גם נמשיך, אך לא נאפשר מצב שבו הסכם המסגרת לא ישולם במלואו לעובדי הרשויות המקומיות. כולי תקווה שהשלטון המקומי יתעשת וימנע את העמקת המשבר".

בשבוע שעבר חשף "כלכליסט" כי למרות שההסתדרות דורשת את תשלום המענק מהרשויות, היא הסכימה שנעמ"ת, שבבעלות ההסתדרות, תשלם לעובדות שלה את המענק רק בפברואר. זאת, כדי שנעמ"ת תספיק לקבל שיפוי ממשרד הכלכלה שהוא האחראי והמממן של מעונות היום. בהסתדרות אומרים כי ההבדל בין שני הגופים הוא כי נעמ"ת התחייבה לשלם גם אם לא תקבל את השיפוי, אך כמובן שזאת משום שלנעמ"ת יש את הגב של ההסתדרות ולכן ברור שהשיפוי יגיע בסופו של דבר, בעוד הרשויות המקומיות עומדות בפני עצמן. עם זאת, לא מן הנמנע כי איום ההסתדרות בשביתה נועד בין השאר כדי לזרז את הדיונים בנושא בין האוצר למרכז השלטון המקומי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
שיפור מעמד עובדי המינהל במדינת ישראל
לכבוד' חברי ההסתדרות הכללית חברי הכנסת בישראל הנציגים /ות הנכבדים /ות הנדון : שיפור מעמד עובדי המינהל במדינת ישראל אנו צוות עובדי המינהל בשירות הציבורי המועסקים בבתי הספר מבקשים מכבודכם בשם ערכי המוסר הישראלי לעזור לנו בבקשתנו המוצדקת והיא השוואת תנאי השכר שלנו לשכר עובדי ההוראה (המורים ). רבותיי אנו עובדים קשה משעה 7:30 בבוקר ועד השעה 16:00 אח"הצ . אנו פונים לכל חברי הכנסת לעזור לנו , אנו פונים לשרים בממשלת ישראל להביא לחקיקה שתשווה בינינו לבין אחים שלנו בסולם המערך החינוכי והם מורים בבתי הספר .
סעיד אבו מדע'ם , רהט  |  09.02.16