אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספאנטק ממנה מנכ"ל חדש עם עלות שכר נמוכה בחצי מהמנכ"ל הקודם

ספאנטק ממנה מנכ"ל חדש עם עלות שכר נמוכה בחצי מהמנכ"ל הקודם

הדירקטוריון של החברה ממליץ לאשר לבן וויס שכר חודשי של 95 אלף שקל בחודש שהם 1.14 מיליון שקל בשנה. זאת לעומת עלות שכר שנתית של 2.17 מיליון שקל שקיבל קרסני בשנת 2014

08.02.2016, 18:38 | אורן פרוינד

אחרי 13 שנים בתפקיד המנכ"ל יעזוב גדעון קרסני את חברת ספאנטק לגמלאות. את המנכ"ל הותיק של החברה יחליף מישל בן וויס, מנכ"ל של החברות כתר פלסטיק ותדיראן לשעבר, שיכנס לתפקיד בעוד שבועיים.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול דיווחה החברה על כינוס אסיפת בעלי מניות ב- 21 בפברואר על מנת לאשר את הסכם שכרו החדש של המנכ"ל הנכנס. באופן מפתיע הדירקטוריון של ספאנטק ממליץ לאשר לבן וויס עלות שכר נמוכה בחצי מעלות שכרו של קרסני.

הדירקטוריון של ספאנטק ממליץ לאשר לבן וויס שכר חודשי של 95 אלף שקל בחודש שהם 1.14 מיליון שקל בשנה. זאת לעומת עלות שכר שנתית של 2.17 מיליון שקל שקיבל קרסני בשנת 2014.

 

קרסני הודיע בתחילת ינואר על רצונו לפרוש לגמלאות מהחברה. עלות שכרו בשנת 2014 עמדה על 3.05 מיליון שקל שכללה שכר בסיס של 2.17 מיליון שקל (180 אלף שקל בחודש) ומענק תלוי ביצועים של 888 אלף שקל.

 

ועדת האיתור של החברה בחרה במישל בן וויס למנכ"ל המיועד הבא של החברה. בן וויס הוא בעל תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים מ-Newport University . בין השנים 1995-2010 הוא כיהן במגוון תפקידים בקבוצת שטראוס עלית ובתפקידו האחרון בקבוצה הוא ניהל את חטיבת הבריאות של שטראוס עלית. בשנים 2010-2014 הוא כיהן כמנכ"ל כתר פלסטיק ומאז ועד היום הוא כיהן כמנכ"ל של קבוצת תדיראן.

מישל בן וייס, צילום: אוראל כהן מישל בן וייס | צילום: אוראל כהן מישל בן וייס, צילום: אוראל כהן

תקופת ההסכם היא מתחילת הכהונה (21.2.2016) לתקופה שאינה תחומה בזמן. מעבר לשכר הבסיס של בן וויס, הוא יזכה למענק תלוי ביצועים שיכל להגיע עד 570 אלף שקל בשנה בהתאם לרווח התפעולי של החברה.

בנימוקי הדירקטוריון נכתב כי "מישל בן וייס נבחר לאחר תהליך איתור שלווה על ידי חברה מקצועית להשמה וכלל מספר מועמדים. המשכורת המוצעת תואמת את מדיניות התגמול הקובעת כי השכר החודשי הקבוע של נושאי המשרה בחברה לא יעלה על פי 61 מהשכר החציוני בחברה לרבות עובדי קבלן, ועל פי 40 מהשכר הנמוך בחברה לרבות עובדי קבלן, כפי שיהיו ידועים לחברה עובר לקביעת שכר חודשי זה, הכל במונחי עלות מעסיק"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות