אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השופט דוד רוזן תקף את הפרקליטות על ניהול הליכי סרק: "אני אוציא לכם את המיץ" צילום: אוראל כהן

השופט דוד רוזן תקף את הפרקליטות על ניהול הליכי סרק: "אני אוציא לכם את המיץ"

השופט איבד את שלוותו לאחר שהפרקליטות בחרה להגיש כתב אישום נוסף נגד ראש ארגון הפשע יצחק אברג'יל במסגרת פרשת ב. יאיר אף שממתינים לו שלושה אישומים על רצח בפרשה אחרת - שמייתרים את הצורך בניהול התיק

09.02.2016, 09:04 | זוהר שחר לוי

השופט דוד רוזן מתח אתמול ביקורת על הפרקליטות שבחרה להגיש כתב אישום נגד ראש ארגון הפשע יצחק אברג'יל על הלבנת הון במסגרת פרשת ב. יאיר, אף שממתינים לו שלושה אישומים על רצח בפרשה אחרת, הרשעות שייתרו את הצורך בניהול התיק. "בירושלים 'השכבתם' את התיק שלוש שנים", רמז השופט לתיק אולמרט.

בכתב האישום נגד אברג'יל נטען שיאיר ביטון משך כספים במרמה מב. יאיר כדי לממן את אברג'יל. פרקליטות מחוז ת"א (פלילי) הפרידה בין אברג'יל לביטון בכתבי האישום, ורוזן היה אמור לדון בעניינו של ביטון תחילה, אך התיקים הוחלפו משום שרוזן הרשיע בעבר שניים מעדי התביעה בתיק - שולה זקן וג'קי בן זקן - וקבע שעדותם אינה אמינה.

בדיון אתמול ביקשה התובעת עו"ד שרון הר־ציון להמשיך את הדיון בתיק בלי קשר לעובדה שאברג'יל עומד בפני אישומי רצח במסגרת פרשה 512, ואם יורשע יתייתר הדיון בפרשת ב. יאיר. הבקשה הוציאה את רוזן משלוותו. "אפשר 'להשכיב', כלומר להודיע שבמידה שהוא יזוכה בתיק שם, נחדש את התיק". הר־ציון השיבה שלא תוכל לעשות זאת בלי הסכמה מראש עם הסנגור, במיוחד מפני שלאברג'יל עדיין אין סנגור. רוזן לא השתכנע. "פה זה המקרה לא לנהל הליכי סרק אם הוא צפוי לשלושה כתבי אישום של רצח".

בהמשך הוסיף: "אני אוצא לכם את המיץ, בית המשפט יתחיל לרוץ עם התיק מהבוקר עד הלילה, בית המשפט לא 'משכיב' תיקים".

מהפקרקליטות נמסר כי "תיקים מוגשים בהתאם לראיות שנאספו ולאינטרס הציבורי. עמדתנו היא שהאשמתו של אברג'יל בשורת עבירות חמורות בפרשה 512 אינה מייתרת את העמדתו לדין גם בפרשה זו".

אברג אברג'יל. הפרקליטות: "האשמתו של אברג'יל בשורת עבירות חמורות בפרשה 512 אינה מייתרת את העמדתו לדין גם בפרשה זו" | צילום: אוהד צויגנברג אברג

השופט דוד רוזן. איבד את שלוותו
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות