אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרמניה: הליכים משפטיים נפתחו נגד "הקייזר" צילום: איי פי

גרמניה: הליכים משפטיים נפתחו נגד "הקייזר"

התאחדות הכדורגל הגרמנית פתחה בהליכים - בניסיון להגביל את הנזק הפוטנציאלי של פרשת השחיתות המתלווה לבחירתה לאירוח מונדיאל 2006

09.02.2016, 16:00 | שירות כלכליסט

התאחדות הכדורגל הגרמנית (DFB) פתחה בהליכים משפטיים נגד פרנץ בקנבאואר (המכונה גם "הקייזר"), חברים לשעבר בהתאחדות ופיפ"א, בניסיון להגביל את הנזק הפוטנציאלי כתוצאה מפרשת השחיתות המתלווה לבחירתה לאירוח מונדיאל 2006.

קראו עוד בכלכליסט

פרנץ בקנבאואר, צילום: איי פי פרנץ בקנבאואר | צילום: איי פי פרנץ בקנבאואר, צילום: איי פי

ההתאחדות מסרה בהצהרה לסוכנות החדשות AP כי היא "נקטה בצעדים ההכרחיים למנוע התיישנות על ההאשמות", נגד בקנבאואר ששימש כיו"ר הוועדה המארגנת של גרמניה, סגנו באותה תקופה פדור רדמאן, נשיאי ההתאחדות לשעבר וולפגנג נירסבאך ותיאו צוונצייגר, המזכ"ל לשעבר של ההתאחדות הורסט שמידט, המוציאים לפועל של עזבונו של רוברט לואי דרייפוס המנוח ופיפ"א. "כדי להגן על הזכויות של ההתאחדות, הוגשו תלונות" לגוף מגשר בהמבורג. 

במרכז הפרשה עומד תשלום חשוד שהועבר לפיפ"א על ידי ההתאחדות הגרמנית לפני הבחירה בגרמניה לאירוח המונדיאל ב-2006. בהתאחדות טענו בעבר כי הכסף היה הלוואה בגובה 10 מיליון פרנק שוויצרי - המקבילה ל-6.7 מיליון יורו - שהועברו לפיפ"א ב-2002 מדרייפוס, שעמד בראש אדידס, כדי להבטיח מענק גבוה יותר עבור הוועדה המארגנת של המונדיאל. ההתאחדות החזירה במועד מאוחר יותר את הכסף לדרייפוס, שמת ב-2009.

נירסבאך, שהתפטר מתפקידו כנשיא ההתאחדות ב-9 בנובמבר, טען כי התשלום אורגן באופן אישי בין בקנבאואר, שהוביל את ההצעה של גרמניה ונשיא פיפ"א ספ בלאטר. פיפ"א ובלאטר המושעה הכחישו כי היו מודעים לתשלום.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות