אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היועמ"ש אישר הצעת כחלון: הדחת בכירים - באישור נציבות שירות המדינה צילום: Marc Israel Sellem, Jerusalem Post

היועמ"ש אישר הצעת כחלון: הדחת בכירים - באישור נציבות שירות המדינה

לפי הצעת המחליטים שתובא לממשלה, הסמכות להדיח בכירים במגזר הציבורי תועבר מוועדת טירקל - לנציבות שירות המדינה; ברקע: משבר האמון בין שר האוצר למנהל רשות החברות אורי יוגב

09.02.2016, 17:31 | רוני זינגר
היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, אישר היום את הצעת המחליטים שמבקש שר האוצר משה כחלון להביא לאישור הממשלה ולפיה תועבר סמכות הדחת בכירים במגזר הציבורי לידי נציבות שירות המדינה, סמכות הנתונה כיום בידי ועדת טירקל למינוי בכירים.

קראו עוד בכלכליסט

היום התקיים דיון בנושא אצל מנדלבליט, שזוהי ההחלטה הראשונה שהוא מקבל כיועץ משפטי לממשלה. בדיון השתתפו לצד היועמ״ש גם המשנה שלו דינה זילבר, מנכ״ל משרד האוצר שי באב"ד והיועץ המשפטי של נציבות שירות המדינה רון דול שהיה היחיד שהביע התנגדות להצעת ההחלטה.

מימין אורי יוגב ומשה כחלון, צילום: אוראל כהן , אלכס קולומויסקי מימין אורי יוגב ומשה כחלון | צילום: אוראל כהן , אלכס קולומויסקי מימין אורי יוגב ומשה כחלון, צילום: אוראל כהן , אלכס קולומויסקי

בהודעה שפרסם אחר הצהריים משרד המשפטים בעניין נמסר כי בדיון היום: "המשתתפים הציגו את עמדותיהם ביחס להצעת ההחלטה, תוך התייחסות לשיקולים העומדים בבסיסה, בצד הקשיים המשפטיים הכרוכים בה.

בתום הדיון סיכם היועץ כי החלטת הממשלה קובעת, בין היתר, את מנגנון הפסקת הכהונה של נושאי משרה בכירים בשירות המדינה. מכאן, שהממשלה מוסמכת להורות על שינויו של מנגנון זה, בכפוף לדרישות הדין״. עוד נמסר כי ״בהקשר זה חשוב להדגיש כי אין שינוי באשר לעילות סיום הכהונה הקבועות בהחלטת הממשלה, אלא מדובר רק בשינוי המתייחס לזהות הגורם עליו יוטל לבחון בקשות להפסקת כהונה. על פי המוצע, יהיה מדובר בוועדת המינויים הפועלת לפי חוק שירות המדינה בראשות נציב שירות המדינה…

לאחר בחינת מכלול השיקולים וחוות הדעת שהובאו בפניו, קבע היועץ המשפטי לממשלה כי אין בנסיבות העניין מניעה משפטית מלהביא את ההחלטה לאישור הממשלה״.

לאור העובדה שהצעת ההחלטה מובאת בימים בהם מתנהל מאבק פומבי בין לשכת שר האוצר כחלון לבין י"ר רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב, ולאור העובדה שנטען כאילו המהלך נעשה כעת בכדי שיהיה קל יותר להדיח את יוגב מתפקידו הוסיפו במשרד המשפטים כי "למען הסר ספק נציין כי החלטת היועץ נוגעת אך ורק לסוגיות המשפטיות הנוגעות להחלטת הממשלה ולא עוסקת בעניינו של נושא משרה כזה או אחר".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות