אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וורן באפט ישמש כמבטח הראשי של חברת הסטארט-אפ הישראלית למונייד צילום: בלומברג

וורן באפט ישמש כמבטח הראשי של חברת הסטארט-אפ הישראלית למונייד

מלבד ברקשייר של באפט, ענקיות ביטוח נוספות הסכימו לעמיד ביטוח לחברה הישראלית שמפעילה מערכת טכנולוגית לתחום ביטוחי הרכוש בארה"ב

09.02.2016, 22:02 | מאיר אורבך

חברת הסטארט-אפ הישראלית למונייד שהיא חברת ביטוח שמפעילה מערכת טכנולוגית לתחום ביטוחי הרכוש בארה"ב במודל של P2P הודיעה היום על שורה של חברות ביטוח שיבטחו את פעילות החברה. בראש המבטחים עומדת חברת ברקשייר האת'ווי של וורן באפט. חברות ביטוח נוספות אשר הסכימו להעמיד ביטוח לחברה הישראלית הן:Everest, Hiscox, Munich, Transatlantic and XL Catlin.

בסוף שנת 2015 הודיעה חברת למונייד על גיוס סיד ענק של 13 מיליון דולר מסקויה וקרן אלף. הסטארט-אפ הצעיר Lemonade, הוקם על ידי היזמים הסדרתיים שי וינינגר ודניאל שרייבר.

שי וינינגר ודניאל שרייבר מלמונייד, צילום: יעל וויסנר-לוי שי וינינגר ודניאל שרייבר מלמונייד | צילום: יעל וויסנר-לוי שי וינינגר ודניאל שרייבר מלמונייד, צילום: יעל וויסנר-לוי

בתגובה להסכם עם ענקיות הביטוח אמר מנכ"ל החברה דניאל שרייבר שההסכם מבטיח שקט לכל מבוטחי החברה העתידיים.

כמו כן, הודיעה החברה על שורה של בכירים מעולם הביטוח שהצטרפו לחברה לאחרונה.

למונייד מחזיקה משרדים בתל אביב במתחם Wework בשרונה ובניו יורק. החברה מעסיקה כיום למעלה מ-20 עובדים ועדיין לא חשפה את פעילותה באופן מלא. בראיון שנתן ויניגר לכלכליסט לרגל הגיוס הוא אמר "זו תעשייה שמגלגלת טריליון וחצי בארה"ב לבדה, מעל ל- 7% מהתל"ג האמריקאי, ולמרות זאת לא פותחו בה טכנולוגיות חדשניות. אחת מהסיבות לכך שהיא לא נגישה כמו תעשיות אחרות. כמות הרגולציה והפילטרים שנדרשת לחברות חדשניות בתחום הזה היא גדולה במיוחד".

על מנת לספק את שירות הביטוחים במודל עמיתים, החליטו וינינגר ושרייבר להקים את החברה כחברת ביטוח, על כל המשתמע מכך. החברה נדרשת לעמוד ברגולציות פיננסיות מקומיות ולהשיג רשיון לפעול כחברת ביטוח אמריקאית. שני היזמים מאחורי החברה כבר רשמו מספר הצלחות בעבר. דניאל שרייבר שימש כמנהל פיתוח בסאנדיסק ישראל, היה ממייסדי אלכמידיה שנמכרה לחברת אבטחת המידע פינג'אן ב- 2002, ועד לאחרונה שימש כנשיא חברת ההטענה האלחוטית פאוורמט, ממנה פרש במקביל למאבקים המשפטיים המתנהלים שם בין ההנהלות בהווה ובעבר ובין המשקיעים. המייסד הנוסף, שי וינינגר כבר הוכיח את יכולותו להקים שירות P2P, כשהיה ממקימי פייבר (Fiverr), שגייסה 110 מיליון דולר עד היום. פייבר פיתחה שוק מקוון המציע שירותים יצירתיים כמו קריינות, עריכת סרטים, איורים או כתיבה עבור עסקים ולקוחות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות