אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בלעדי לכלכליסט

עמוס לוזון תוקף את המוסדיים: "אני צריך לשלם על בורקסים? תפסיקו עם האסיפות"

קבוצת דורי משנה את שמה לקבוצת לוזון בע"מ - בעל השליטה דחה באסיפת מחזיקי האג"ח את טענות המוסדיים. "אני עובד קשה, בחינם, משקיע מכוחי וכספי, בניגוד אליכם, ואתם מאיימים בתביעות ובתי משפט. על מה? מישהו חייב לכם משהו?". צפו בווידאו

10.02.2016, 13:09 | אורן פרוינד

עמוס לוזון עובר למתקפה. הבעלים של קבוצת הכדורגל מכבי פ"ת - שרכש לפני חודש את השליטה (78%) בדורי קבוצה תמורת 9 מיליון שקל בלבד - נעמד היום (ד') באסיפת מחזיקי האג"ח של החברה במלון סיטי טאוור בתל אביב והסביר כיצד הוא מתכוון לעמוד בהתחייבויות של 270 מיליון שקל למחזיקים. לוזון תקף את המוסדיים על הכינוס התדיר של האסיפות והאשים אותם בבזבוז הוצאות לחברה. 

במקביל הוציאה קבוצת דורי זימון לאסיפת בעלי המניות, עם שורה של נושאים לאישור - ובין היתר הצעה לאשר שינוי שם החברה ל"קבוצת לוזון בע"מ".

קראו עוד בכלכליסט

"נפגשנו כבר מספר פעמים. אני כבר שלושה שבועות וחצי בתוך החברה, עובד מבוקר ועד לילה. משקיע מכוחי ומכספי. עובד קשה מאוד, משקיע המון ואפילו מצליח לבקוע את האור בקצה המנהרה. אתמול בלילה הוצאנו הצעת רכש לדורי בניה כדי למחוק אותה מהבורסה. אנחנו מצמצמים בהוצאות בצורה משמעותית", אמר לוזון בפתיחת האסיפה.

בשלב הזה לוזון עבר לטונים צורמים יותר והרים את קולו כלפי המחזיקים "אני עובד קשה, בניגוד אליכם שאתם מוציאים הוצאות מבוזבזות לחברה. אני לא מבין ממה נפשכם?! למה אתם כל הזמן קוראים לי לפה?! אני צריך לשלם לכם על אסיפות ואולם ועוגות ובורקסים ? אני עובד קשה ואתם מבזבזים לי כסף על אולמות ובורקסים? איפה אתם חושבים שאתם חיים", צעק לוזון על המחזיקים.

עוד אמר לוזון: "התשלום הראשון של האג"ח הוא ביוני?! מה העליהום? איפה הייתם כשתיקנו את הסטיות של דורי בנייה ואמרו שיש סטיות של 500 מיליון שקל ? איפה הייתם אז? ממה נפשכם? מזה שבא פראייר ועובד לילות ללא שכר והביא איתו את אח שלו (יעקב לוזון) שעובד ללא שכר ואת הבת שלו (ליה לוזון) שסגרה את העסק שלה לטובת להרים את דורי למעלה? עד לפני חודש לקחתי אלף דולר לשעת ייעוץ והיום אני עובד בחינם ולכם יש עוד מה להגיד?! ואתם מאיימים בתביעות ובתי משפט. על מה? מישהו חייב לכם משהו? אתם מתבלבלים. נכון לרגע זה אני לא חייב לכם כלום..כשאני לא אעמוד במועדים אז תדברו איתי".

עמוס לוזון, צילום: נמרוד גליקמן עמוס לוזון | צילום: נמרוד גליקמן עמוס לוזון, צילום: נמרוד גליקמן

עורך הדין אמיר ברטוב שמייצג את לוזון ציין כי החברה הגיעה להסכמה עם הנציגות לפיה היא תעניק להם שקט תעשייתי של שלושה חודשים כשבתקופה הזו החברה המתחייבת לא לעשות פעולות קיצוניות.

דורי קבוצה ניצבת בפני פירעונות של 69 מיליון שקל ב־2016 ושל 66 מיליון שקל ב־2017. התשלום הקרוב, בהיקף של 28 מיליון שקל לסדרה ו', מתוכנן ליוני. בספטמבר החברה תידרש לתשלום נוסף של 13 מיליון שקל לסדרה ז'.

המחזיקים רוצים מלוזון תשובות מספקות לגבי האופן שבו הוא מתכוון לשרת את החוב של החברה. דורי קבוצה שורפת מזומנים בקצב שנתי של 190 מיליון שקל ומחזיקה בקופתה רק 4 מיליון שקל, נכון לסוף ספטמבר 2015.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות