אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Riskified , שמתמחה באבטחת רכישות מקוונות, גייסה 25 מיליון דולר צילום: אוראל כהן

Riskified , שמתמחה באבטחת רכישות מקוונות, גייסה 25 מיליון דולר

חברת הסטארט-אפ הישראלית סיימה סבב גיוס נוסף בהובלת קרן קומרה קפיטל ומתכנוות להכפיל את מצבת כוח האדם שלה עד סוף שנת 2016

10.02.2016, 14:59 | מאיר אורבך

חברת הסטארט-אפ הישראלי ריסקיפייד Riskified גייסה 25 מיליון דולר בהובלת קרן קומרה קפיטל הישראלית (Qumra Capital). לצד קומרה השתתפו בסבב הגיוס הנוכחי המשקיעים הקיימים Entrée Capital וGenesis Partners, שהובילה את סבב הגיוס הראשון בחברה, כמו גם חברת הביטוח הפניקס וNTT DOCOMO Ventures- שהצטרפו כמשקיעים חדשים. בכך מגיע סכום ההשקעה ב-Riskified ל-31 מיליון דולר. על פי הערכות שווי החברה בגיוס הוא כ-100 מיליון דולר. ארז שחר וסיון שמרי דהן, מקומרה קפיטל, יצטרפו לדירקטוריון החברה.

קראו עוד בכלכליסט

החברה הוקמה בשנת 2013 על ידי היזמים עידו גל ואסף פלדמן . בין לקוחותיה של Riskified ניתן למצוא את Viagogo, Burberry ו-Wish. ריסקיפייד פיתחה טכנולוגיה המסייעת במניעת הונאות אשראי בעסקאות ברשת. המודל העסקי של החברה מבוסס על גביית תשלום בגין עסקאות המאושרות על ידי המערכת הטכנולוגית של החברה. עסקאות שקיבלו את האישור מבוטחות על ידי Riskified גם במקרה של טעות בזיהוי.

עידו גל, מייסד ריסקיפייד, צילום: אוראל כהן עידו גל, מייסד ריסקיפייד | צילום: אוראל כהן עידו גל, מייסד ריסקיפייד, צילום: אוראל כהן

ריסקיפייד מחזיקה משרדים בתל אביב ובוסטון ומעסיקה כ-80 עובדים, מרביתם במחלקת המחקר והפיתוח בישראל. החברה מסרה שב-2015 הכנסותיה של החברה גדלו פי 5. היקף העסקאות שיעברו דרך המערכת הטכנולוגית של החברה צפוי להגיע לכ-5 מיליארד דולרים עד סוף 2016. החברה מתכננת לגייס עשרות עובדים חדשים למטות החברה בתל אביב ובארה"ב, עד כדי הכפלת מצבת כוח האדם עד סוף 2016.

עידו גל, מנכ"ל ומייסד Riskified, אמר היום כי: "המערכת שלנו תורמת באופן ישיר לשורת הרווח של הלקוחות ולחוויית השרות של הצרכנים שלהם. היא מזהה מבעוד מועד ניסיונות הונאה ומשפרת את שביעות הרצון של הלקוחות שעסקאותיהם היו נדחות אלמלא הטכנולוגיה שלנו".

קומרה קפיטל היא קרן צמיחה המתמקדת בהשקעות בחברות בוגרות יחסית בעלות הכנסות של כ-20-10 מיליון דולר. ההשקעה ב-Riskified היא ההשקעה השלישית של הקרן בשנה האחרונה. בחודש שעבר השתתפה קומרה קפיטל בסבב גיוס של 50 מיליון דולר בחברת הסטארט-אפ הישראלית JFrog, ולאחרונה הובילה סבב גיוס של 30 מיליון דולר בחברת הסטארטאפ Fiverr. קומרה הוקמה על ידי ארז שחר ובועז דינטי, אליהם הצטרפה כשותפה סיון שמרי דהן.

על-פי מחקר של Javelin Strategy & Research, כל שנה נדחות בארה״ב לבדה עסקאות אשראי לגיטימיות בשווי של יותר מ-118 מיליארד דולר בשל זיהוי שגוי של ניסיונות הונאה. זהו סכום גבוה משמעותית מההפסדים שנגרמים בפועל מהונאות אשראי, ומסתכמים בכ-9 מיליארד דולר. עוד עולה מן המחקר, כי בני דור המילניום וצרכנים בעלי הכנסה גבוהה מן הממוצע נפגעים יותר מדחיית הזמנות בשל זיהוי שגוי וחשש להונאה. כ-66% ממי שנחוו דחיית הזמנה על ידי בית העסק מגבילים או מפסיקים לחלוטין את קניותיהם באותה החנות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות