אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבעלים של ארסנל רכש חוות ענק בארה"ב בגודל של ניו יורק ולוס אנג'לס ביחד צילום: רויטרס

הבעלים של ארסנל רכש חוות ענק בארה"ב בגודל של ניו יורק ולוס אנג'לס ביחד

סטן קרונקי ואשתו אן וולטון, יורשת וולמארט, רכשו את חוות ווגונר בצפון טקסס, ששטחה הוא מעל 2 מיליון דונם. המחיר המבוקש עבורה עמד על 725 מיליון דולר

10.02.2016, 19:08 | שירות כלכליסט
סטן קרונקי, הבעלים המיליארדר של קבוצת הפוטבול לוס אנג'לס ראמס ושל קבוצת הכדורגל האנגלית ארסנל, רכש ביחד עם אשתו את החווה הגדולה ביותר בארה"ב.

קרונקי ואשתו אן וולטון, האחיינית של מייסד רשת וולמארט, רכשו את חוות ווגונר (Waggoner Ranch) המתפרשת על פני 2,702 קמ"ר (מעל 2 מיליון דונם) בטקסס. כלומר, החווה גדולה יותר מניו יורק סיטי ולוס אנג'לס ביחד. לא פורסם המחיר שישלמו בני הזוג עבור החווה הענקית, אך המחיר המבוקש עבורה עמד על 725 מיליון דולר. הונו של קרונקי נאמד ב-6.3 מיליארד דולר ושל אשתו ב-4.9 מיליארד דולר. "זוהי הזדמנות עצומה ואחריות גדולה אף יותר", אמר על הרכישה.

חוות וואגוניר שרכש קרונקי. אלפי בארות נפט, צילום: CNN חוות וואגוניר שרכש קרונקי. אלפי בארות נפט | צילום: CNN חוות וואגוניר שרכש קרונקי. אלפי בארות נפט, צילום: CNN

החווה הוקמה ב-1849 על ידי דן ווגונר, שהרוויח את הונו מגידול בקר, והיא מתפרשת על פני שישה מחוזות בצפון טקסס. הנחלה כוללת שני מבנים מרכזיים, מאות בתים, 20 מחנות בוקרים, מאות סוסים, אלפי ראשי בקר ו-120 אלף דונם של אדמה מעובדת. ב-1902 גילו בשטח נפט, וכיום פזורות בו אלפי בארות. חיות נוספות שמתגוררות במקום כוללות שליו, חזירי בר ועופות מים.

החווה נשארה עד כה בידי משפחת המקימים, אך ב-2014 הוצעה למכירה בהוראת שופט במטרה לסיים סכסוך משפטי בן 20 שנה שפרץ בין היורשים.

אן וולטון, יורשת וולמארט (מימין) וסטן קרונקי אן וולטון, יורשת וולמארט (מימין) וסטן קרונקי אן וולטון, יורשת וולמארט (מימין) וסטן קרונקי

בבעלותו של קרונקי כבר 11 חוות במונטנה, וויומינג, אריזונה ובריטיש קולומביה. הוא עלה לאחרונה לכותרות לאחר שהעביר את קבוצת הפוטבול סנט לואיס ראמס ללוס אנג'לס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות