אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיילן: דוחות מאכזבים והצעת רכש חדשה צילום: אריאל שרוסטר

מיילן: דוחות מאכזבים והצעת רכש חדשה

חברת התרופות סיימה את הרבעון הרביעי עם הכנסות של 2.49 מיליארד דולר - מתחת לציפיות השוק - והמניה איבדה 9% במסחר המאוחר בניו יורק. החברה פרסמה הצעת רכישה לחברת מדה השוודית. בבורסת ת"א לא יצא דיווח על התוצאות והצעת הרכש

11.02.2016, 07:49 | דרור רייך

חברת מיילןפרסמה הלילה בתום המסחר בארה״ב את התוצאות הכספיות לרבעון האחרון של 2015 שעמדו בסימן חולשה בהכנסות - אלה הסתכמו ב-2.49 מיליארד דולר לעומת צפי של 2.66 מיליארד דולר. בתגובה איבדה המנייה כ-9% במסחר המאוחר. הרווח הנקי ברבעון עמד על 194.6 מיליון דולר או 38 סנט למניה.

במקביל לפרסום התוצאות עדכנה מיילן כי היא מעוניינת לרכוש את החברה השבדית מדה (Meda) תמורת 7.2 מיליארד דולר, או 9.9 מיליארד דולר כולל החוב, באמצעות מזומן ומניות. המחיר משקף פרמיה של 94% על מחירה כיום בשוק.

החברה השבדית מדה (Meda) הינה Pharma Company Specialty - כלומר חברה המפתחת תרופות ייעודיות, המיועדות למחלות כרוניות.

מניית מדה נסחרת בבורסה של שטוקהולם במחיר של 86 קורונות (דולר אחד שווה 8.4 קורונות), המשקף שווי שוק של כ-3.7 מיליארד דולר. ההצעה של מיילן עומדת על 165 קורונות למנייה שהם 19.64 דולר. במיילן מעודדים מכך שגם מועצת המנהלים של מדה תומכת בהצעת הרכש וממליצה עליה.

"מדה היא נכס יחודי, עם כוח עבודה איכותי, שיוסיף לפלטפורמה הגלובלית החזקה של מיילן״, אמר רוברט קורי, יו״ר מיילן עם פרסום ההצעה. ״בשם מועצת המנהלים של מדה אני שמח לבקש מבעלי המניות שלנו לקבל את הצעתה של מיילן״, ציין פיטר פון, חבר מועצת המנהלים של החברה השוודית.

ההצעה של מיילן מגיע כשלושה חודשים לאחר כישלון הצעת הרכש העוינת שהגישה לפריגו, בגובה 26 מיליארד דולר - שנדחתה על ידי בעלי המניות של פריגו. מיילן נסחרת בבורסה של ת״א באמצעות הרישום הכפול מאז נובמבר 2015 והיא המנייה השנייה בגודלה במדד המוביל ת״א 25 עם שווי שוק של 96 מיליארד שקלים - שנייה רק לטבע שלה שווי שוק של 230 מיליארד שקל.

למרות חשיבותה, בבורסה של ת״א לא פורסמו התוצאות הכספיות של מיילן וכך גם לא דבר הצעת הרכש החדשה שהציגה לחברה השוודית.

רוברט קורי יו"ר מיילן, צילום: אריאל שרוסטר רוברט קורי יו"ר מיילן | צילום: אריאל שרוסטר רוברט קורי יו"ר מיילן, צילום: אריאל שרוסטר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות