אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נסטלה מבטלת את הסכם החסות עם ארגון האתלטיקה העולמי צילום: אי פי איי

נסטלה מבטלת את הסכם החסות עם ארגון האתלטיקה העולמי

ענקית המזון השוויצרית יצאה בהכרזה הדרמטית בעקבות פרשת השחיתות והסמים באיגוד האתלטיקה העולמי, IAAF; אדידס החליטה לבטל את ההסכם שלה כבר לפני מספר שבועות

11.02.2016, 15:12 | שירות כלכליסט

בעקבות פרשת השחיתות באיגוד האתלטיקה העולמי, IAAF, ענקית המזון השוויצרית נסטלה החליטה לבטל את הסכם החסות של עם הגוף האחראי על תחרויות אתלטיקה בעולם.

קראו עוד בכלכליסט

הקופת במוט ילנה איסניבייבה. ארגון הלחימה בסמים בספורט, WADA, מצא שהשחיתות והסתרת תוצאות בדיקות הסמים היא "שורשית ומוסדית", צילום: איי אף פי הקופת במוט ילנה איסניבייבה. ארגון הלחימה בסמים בספורט, WADA, מצא שהשחיתות והסתרת תוצאות בדיקות הסמים היא "שורשית ומוסדית" | צילום: איי אף פי הקופת במוט ילנה איסניבייבה. ארגון הלחימה בסמים בספורט, WADA, מצא שהשחיתות והסתרת תוצאות בדיקות הסמים היא "שורשית ומוסדית", צילום: איי אף פי

הרוחות סביב ה-IAAF סוערות בחודשים האחרונים בעקבות חשיפות שמגלות כי בכירים בארגון הסתירו והשמידו בדיקות סמים של ספורטאים רבים. נסטלה, שלה מותגי מזון רבים, החליטה לבטל באופן מיידי את השותפות עם הארגון.

"ההחלטה התקבלה בגלל הפומביות השלילית שקשורה בשחיתות ובסימום בספורט והאשמות נגד ה-IAAF", נכתב בהודעה של נסטלה. גם אדידס החליטה לבטל את ההסכם שלה עם ה-IAAF לפני מספר שבועות.

ארגון הלחימה בסמים בספורט, WADA, מצא שהשחיתות והסתרת תוצאות בדיקות הסמים היא "שורשית ומוסדית". לאמינה דיאק, היו"ר הקודם, הועזב אבל נראה שגם היו"ר החדש, סבסטיאן קו, לא יכול לשקם את תדמית הארגון. "אני כועס ומיואש מההחלטה של נסטלה", מסר קו, ורמז כי ה-IAAF יתבע את נסטלה.

נסטלה היתה אחראית, כחלק מהסכם החסות, גם לתוכנית פיתוח יכולות אתלטיות אצל ילדי בתי ספר. "אנחנו לא נקבל זאת", אמר קו. "הילדים יסבלו".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות