אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תאכל חשמל, מאסק: הגולשים מימנו חלופה זולה לסוללה החכמה של טסלה

מאקרו טכנולוגי

תאכל חשמל, מאסק: הגולשים מימנו חלופה זולה לסוללה החכמה של טסלה

הסוללה שחשף אלון מאסק במאי האחרון אמורה לעזור לצמצם את הוצאות החשמל בעזרת טעינה סולארית, חברת Orison Energy מציעה מוצר דומה בפחות מחצי מהמחיר וללא צורך בהתקנה מקצועית

12.02.2016, 17:54 | נמרוד צוק

אלון מאסק הצליח כרגיל למקד אליו את אור הזרקורים במאי האחרון, כשטסלה חשפה את Powerwall - סוללה לאספקת חשמל לבית אשר נטענת מלוחות סולאריים או מרשת החשמל כשהתעריפים בשפל. היא אמורה לעזור לבעליה לצמצם את ההוצאות על חשמל וגם להועיל מבחינה אקולוגית.

קראו עוד בכלכליסט

אלא שמאסק כבר לא לבד. חברה בשם Orison Energy מסאן דייגו מציעה אלטרנטיבה לפאוורוול במחיר התחלתי נמוך יותר ועם אפשרות להתקנה עצמית, ללא צורך בטכנאי או חשמלאי. היא מאפשרת להזמין את המוצר דרך קיקסטארטר במחיר שמתחיל ב־1,400 דולר לסוללה בעלת קיבולת של 2.2 קילו־ואט שעה. המוצר הבסיסי של טסלה אמנם מציע 7 קילו־ואט שעה אבל עולה 3,000 דולר, לא כולל התקנה. הגולשים התלהבו, והחברה כבר גייסה יותר מ־200 אלף דולר. 

סוללת Orison. אמורה להגיע ללקוחות בקיץ סוללת Orison. אמורה להגיע ללקוחות בקיץ סוללת Orison. אמורה להגיע ללקוחות בקיץ

הסוללה של אוריסון מגיעה בשתי תצורות: לוח דק שמותקן על הקיר או מתקן דמוי מנורת רצפה שמעמידים בחלל הבית, כאשר בשני המקרים אפשר לחבר כמה יחידות זו לזו ולהגדיל את הקיבולת. בניגוד לפתרונות אחרים, אומרים בחברה, היא לא דורשת התחברות מסובכת למערכת החשמל הביתית או היתרים מיוחדים. אפליקציה תואמת ושירות ענן אמורים לאפשר הגדרה אוטומטית של שעות פעילות הסוללה, ולהעביר התראות מוקדמות על הפרעות באספקת החשמל.

החברה נמצאת כעת אחרי שלב האב־טיפוס ולפני תחילת הייצור המסחרי, ומבטיחה מסירה ללקוחות הראשונים מאוגוסט הקרוב. ניתן להזמין את הסוללה גם לישראל, אבל כיוון שהמוצר גדול, כבד ויקר, עלויות השילוח והמכס עשויות להיות גבוהות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
ל 3 ו 5
אתם שניכם הגורם מספר אחת לשאלה מדוע ההמצאות נשארות תקועות 30 שנה . כי עמיתים למקצוע עסוקים כל היום בהחלטה איזה סימן מתאים איפה ולמה ... כשהשאלה הבסיסית היא למה גוד דמט לא זזים בדברים בסיסיים שאין עליהם תשובה ... אם אין לכם מה להגיד כדי לקדם את העניין אז תשתקו , כי אלה שיש מה להגיד עסוקים במבחנים שמטרתם היא איך כותבים סימנים .
abcd  |  13.02.16
4.
למגיב 3 שחושב שהוא חכם אבל מסתבר שלא
כדאי שתלמד כמה דברים בסיסים . ואט זו יחידת הספק ( כאשר יחידת הזמן היא שניה ) קילו ואט -שעה זו יחידת אנרגיה ( בניגוד למה שאתה חושב שזו יחידת הספק ) ולכן קילו ואט בשעה זו גם יחידת אנרגיה ( רק שיחידת הזמן היא שעה ) מסקנה . אתה לא חייב להראות לכולם שאינך מבין הרבה . שמור זאת לעצמך ותמנע מבוכות
המהנדס  |  13.02.16
לכל התגובות