אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חקירת העלמת המס בשלמה אחזקות: אסי שמלצר חשוד בעבירות מע"מ והלבנת הון צילום: אוראל כהן

חקירת העלמת המס בשלמה אחזקות: אסי שמלצר חשוד בעבירות מע"מ והלבנת הון

ביהמ"ש שחרר בתנאים מגבילים את יו"ר החברה, וכן את מנכ"ל שלמה ביטוח לשעבר צחי ליבושר, שנעצרו ונחקרו באזהרה. על פי החשד, החברה התחמקה מתשלום מס של עשרות מיליוני שקלים

11.02.2016, 17:35 | תומר גנון ותומר הדר

שופטת בית משפט השלום בירושלים, ג'ויה סקאפה שפירא, שחררה בתנאים מגבילים את יו"ר שלמה אחזקות, אסי שמלצר, שנעצר ונחקר היום (ה') באזהרה בחשד להעלמת מס של עשרות מיליוני שקלים על ידי החברה.

לשמלצר, שיפקיד ערבות עצמית של מיליון שקל, מיוחסות עבירות לפי חוק המע"מ, איסור הלבנת הון, קבלת דבר במרמה, זיוף, רישום כוזב במסכמי תאגיד ועבירת מנהלים. יחד עם שמלצר נחקר באזהרה גם צחי ליבושר, מנכ"ל חברת שלמה ביטוח לשעבר, וכיום בכיר בחברת הביטוח שירביט. הוא שוחרר בתנאים מגבילים בערבות עצמית של 500,000 שקל. הדיון לגבי חשוד שלישי שנעצר עדיין מתקיים וצו איסור פורסם הוצא על שמו.

קראו עוד בכלכליסט

אסי שמלצר, צילום: נתן בן זאב אסי שמלצר | צילום: נתן בן זאב אסי שמלצר, צילום: נתן בן זאב

על פי בקשת המעצר, מחקירה של יחידת החקירות של המכס ומע"מ ירושלים עלה חשד לפיו חברות בקבוצת שלמה, בעת התקשרותן עם חברת הביטוח ש.שלמה ביטוח, שאף היא בבעלות הקבוצה, לצורך אספקת פוליסות ביטוח ללקוחותיהן, העבירו לה סכומים הנמוכים במאות שקלים מהסכום בו הן בעצמן חייבו את הלקוחות בעבור הביטוח. עם זאת הפער בין תשלום הלקוחות לבין התשלום שהועבר לחברת הביטוח, לא דווח כהכנסה חייבת במע"מ. בפירוט חשבוניות המס שהוצאו צוין כי ההכנסה האמורה איננה חייבת במע"מ.

משלמה רכב נמסר: "החברה שיתפה ותשתף פעולה ככל שיידרש. החברה מדגישה, כי כל פעולותיה בוצעו כחוק ותציג עמדה זו ככל שיידרש בפני הגורמים המוסמכים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות