אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיידק הסלמונלה שוב תוקף: נמצא בביצים שיובאו מספרד צילום: בלומברג

חיידק הסלמונלה שוב תוקף: נמצא בביצים שיובאו מספרד

מדובר בביצים שיובאו ע"י חברת לסר, הנושאות את הסימון ES. לפי משרד הבריאות, הביצים אינן אמורות להימצא בחנויות יותר. זוהי הפעם השלישית בה נמצא החיידק בביצים לאחרונה

11.02.2016, 17:44 | נורית קדוש
חיידק הסלמונלה ממשיך לתקוף. החיידק נמצא בביצים שיובאו מספרד על ידי חברת לסר והן נושאות את הסימון ES עם חותם תחנת המיון לסר, קוד ES5236 תאריך לשיווק - 6/2 ותאריך במקרר (לשימוש) - 6/3.

במשרד הבריאות טוענים כי הביצים אינן אמורות להימצא במועד זה בחנויות וברשתות השיווק, אולם, הן עשויות להימצא בבתי הצרכנים. המשרדים קוראים לציבור לא להשתמש בביצים אלו ומבקשים להמשיך ולהימנע מאכילת ביצים שאינן מבושלות היטב. במקביל, עצר משרד החקלאות מידית את המשך ייבוא והפצת הביצים הנושאות את הסימון ES, מהמקורות שנמצאו נגועים.

קראו עוד בכלכליסט

ביצים, צילום: סי די בנק ביצים | צילום: סי די בנק ביצים, צילום: סי די בנק

מדובר בפעם השלישית בחודשים האחרונים בה משווקות בישראל ביצים מיובאות הנושאות את החיידק המסוכן. בתחילת ינואר נחשף בכלכליסט כי ביצים שיובאו מאוקראינה ושווקו בארץ נמצאו כנגועות בסלמונלה. בעקבות הפרסום הודיע משרד הבריאות לצרכנים שלא לצרוך ביצים אלו. שבועיים לאחר מכן, נמצאו ביצים שיובאו מספרד כנגועות בחיידק הסלמונלה ושיווקן נעצר.

זיהוי הביצים שנמצאו כנגועות:

הביצים בעלות חותם של תחנת המיון לסר, קוד ES5236

תאריך לשיווק - 6/2

תאריך במקרר (לשימוש) - 6/3

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
ל1 ו2 כי יש תקופות בהן התוצרת המקומית לא עומדת בביקוש?!
חוץ מזה שלפעמים הכחול לבן אינו כחול לבן. רכישת טונה משומרת שהגיעה לארץ באריזות ענק ורק נארזה בארץ דוגמה מצוינת. היצרן המקומי מקבל הטבה אבל זה פוגע בתחרות מול היבואן המייבא טונה ארוזה מראש בקופסאות, כאשר המקומי מוכר במחיר דומה כי יש לו סבסוד מהמדינה. אז מי נפגע כאן? במיוחד כאשר האיכות של מוצרים מחו"ל לא אחת טובה יותר.
תגדילו ראש  |  13.02.16
3.
זה מה שקורה כשמתירים את הייבוא ופוגעים בתעשייה היצרנית שלנו
הממשלה לוחצת על ייבוא- חלב, ביצים, בשר... אבל, זה מה שנקבל בסוף כי אין כאן אחריות על היצרן שבפולין, בספרד וכו במקום כל זה צריך היה לטפח את התעשייה הישראלית שלנו, את האנשים שזו הפרנסה שלהם כאן בארץ ולפקח עליהם ללא פשרות כדי שגם ניהנה מבריאות וגם מתעשייה וגם מפרנסה.... אבל, אין עם מי לדבר...חבל.
יעל כהן , תל אביב  |  11.02.16
לכל התגובות