אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ייצוגית נגד הדירקטורים בכלל ביטוח: "לא להסכים למכירת מניות בבורסה כפי שדורשת סלינגר" צילומים: אוראל כהן, עמית שעל

ייצוגית נגד הדירקטורים בכלל ביטוח: "לא להסכים למכירת מניות בבורסה כפי שדורשת סלינגר"

בעלי מניות בחברה דורשים לקיים מכרז למכירת מניות כלל בקרב החברות המתחרות ולא למכור את המניות בבורסה: "המכירה תפגע בנו, השווי הבורסאי של כלל לא משקף את שוויה האמיתי"

12.02.2016, 18:40 | רחלי בינדמן

בעלי מניות בכלל ביטוח פנו לבית המשפט בבקשה לאשר תביעה ייצוגית נגד הדירקטורים בחברה. הדרישה היא לחייב את בעלי השליטה לקיים מכרז בקרב חברות הביטוח המתחרות במסגרתו יקנו את מניות כלל ביטוח. הטענה היא כי מכירת מניות כלל בבורסה כפי שדורשת המפקחת על הביטוח דורית סלינגר תפגע בבעלי המניות כיוון שלטענתם שוויה הבורסאי של כלל לא משקף את שוויה האמיתי.  

הנאמן משה טרי, צילום: מיכאל קרמר הנאמן משה טרי | צילום: מיכאל קרמר הנאמן משה טרי, צילום: מיכאל קרמר

התביעה היא על סך 2 מיליארד שקל, המשקפים את הפער בין שווי השוק של החברה לבין ההון העצמי שלה. מכיוון שאי.די.בי, בעלת השליטה בכלל, לא הצליחה למצוא קונה לחברה ומכיוון שהמפקחת לא מאשרת היתר שליטה לאדוארדו אלשטיין בעל השליטה באי.די.בי המפקחת דורשת מהנאמן משה טרי המחזיק במניות השליטה למכור את כלל בחתיכות של 5% מידי כמה חודשים, החל מהחודש הבא.

הדבר עלול להקשות על אי.די.בי להשתמש בתמורה על מנת לממן את החזר החוב למחזיקי האג"ח שלה - רובם גופים המנהלים את כספי הפנסיה של הציבור שציפו כי כלל תימכר בפרמיה על מחיר השוק. המכירה בשוק עלולה ללחוץ עוד יותר כלפי מטה את מחיר המניה ולפגוע בבעלי המניות הקיימים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
לאלשטיין לא הייתה מעורבות בהגשת התביעה ואף לא ידיעה מוקדמת לגביה
בהיותי עורך הדין שהגיש את התביעה אני מבקש להבהיר שלא הייתה לאלשטיין ו/או למישהו הקשור בו ידיעה מוקדמת לגבי התביעה ולבטח שלא הייתה כל מעורבות בהגשתה. כמו כן הנני מבקש להבהיר שהתביעה איננה למכירת מניות כלל ביטוח אלא מכירת יחידות וחטיבות בה - ביטוח חיים, פנסיוני, אלמנטרי וכיו"ב - לחברות ביטוח אחרות. בדרך זו ניתן למקסם את שווי נכסי חברת כלל ביטוח וכך גם נהג שלמה אליהו כשחויב על ידי המפקחת על הביטוח למכור את חטיבת ביטוח החיים של חברת אליהו עת רכש את חברת הביטוח מגדל. מי שמתעניין בנושא יכול לבדוק את הודעת כלל ביטוח במערכת "מאיה" שפורסמה ביום 11 בפברואר 2016 בשעה 22:00.
עורך הדין שהגיש את התביעה , מרכז  |  13.02.16