אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פשרה בעיר הבה"דים: פיצוי של עד 4 מיליון שקל לשולץ צילום: אוראל כהן

פשרה בעיר הבה"דים: פיצוי של עד 4 מיליון שקל לשולץ

ההסכם של חברת ההסעדה, המפסידה בגללו כחצי מיליון שקל בחודש, יסתיים בעוד כשנה וחצי. בזמן זה ינסו הצדדים להסכים על הארכתו

14.02.2016, 08:11 | גולן חזני

חוזה ההסעדה של חברת הקייטרינג שולץ בעיר הבה"דים יקוצר ויסתיים בעוד שנה וחצי. חברת מבט לנגב המתפעלת את הבסיס, תפצה את שולץ ב־4 מיליון שקל על הפסדים שעשויים להיגרם לה בתקופה זו, בה ינסו הצדדים להגיע להסכמות לגבי המשך ההסכם.

בתחילת נובמבר הודיעה שולץ על חוסר נכונותה להמשיך בהסכם שלה מול מבט לנגב, החברה שזכתה במכרז לתכנון, הקמה, מימון, תפעול ואחזקה של הפרויקט. הצדדים נכנסו להליך גישור שכמעט התפוצץ כמה פעמים עד שנחתם ביום חמישי האחרון.

המנכ"ל מיכה רונן המנכ"ל מיכה רונן המנכ"ל מיכה רונן

שולץ זכתה במכרז קריית ההדרכה ב־2011 להסעדת 30 אלף חיילי עיר הבה"דים בכ־100 מיליון שקל בשנה למשך 23 שנים. ההצעה של שולץ היתה גבוהה ב־20% מזו של חלק מהמתחרות הגדולות שלה, ועקפה בכ־5% את ההצעה של המתחרה הבאה בתור. אך עם תחילת ההסכם בראשית 2015 נתקלה שולץ בבעיות תשתית בבסיס כמו ניקוז הביוב, מדיח הכלים שלא עמד בהספק ובעיות חשמל. כעת התחייבה מבט לנגב לתקן את הליקויים הללו.

שולץ, שמעסיקה בבסיס כ־300 עובדים, מאכילה כיום 3,000 חיילים וביוני יעלה המספר ל־7,000. בסוף השנה צפויים לסעוד בבסיס כ־10,000 חיילים.אך משום שהרווח לחברה מתחיל מהסועד ה־4,500, ההפסד עומד על כחצי מיליון שקל בחודש.

שולץ היא חברת ההסעדה הגדולה בארץ ובין לקוחותיה מיקרוסופט, אמדוקס, רפאל, התעשייה האווירית ומגדל. כיום היא פועלת ב־90 חדרי אוכל, מעסיקה כ־1,400 עובדים ובעלת מחזור שנתי מוערך של 350 מיליון שקל. לפני שנה נמכרה השליטה בחברה לקרן אייפקס של זהבית כהן תמורת 200 מיליון שקל ולאחרונה מינתה כהן את מנכ"ל הוניגמן לשעבר מיכה רונן למנכ"ל החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות