אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אאורה מתרחבת בפינוי בינוי: תבנה 290 יחידות דיור ברמת אביב ג' צילום: עמית שעל

אאורה מתרחבת בפינוי בינוי: תבנה 290 יחידות דיור ברמת אביב ג'

החברה שנבחרה לאחרונה לביצוע פרויקט התחדשות עירונית בגבעתיים ובאור יהודה מדווחת היום על פרויקט נוסף בצפון תל אביב בעלות מוערכת של 370 מיליון שקל; במסגרת הפרויקט יפונו 144 יח"ד וייבנו 3 מגדלי יוקרה בני 18 קומות

14.02.2016, 10:03 | אביב גוטר

חברת אאורה תבנה 290 יחידות דיור ברמת אביב במסגרת פרויקט התחדשות עירונית המוערך בכ-370 מיליון שקל ומשקף רווח צפוי של 70 מיליון שקל, כך מדווחת החברה היום (א'). אאורה הגיעה להסכמות אל מול באי כוחם של הדיירים לאחר משא ומתן שנמשך למעלה משנה שבו השתתפו גם חברות יזמיות מהגדלות בארץ.

קראו עוד בכלכליסט

הפרויקט יבוצע ברחוב אחימאיר בשכונת רמת אביב ג' בצפון תל אביב. מדובר ברחוב דו סטרי המחבר בן רחוב שלמה בן יוסף ואליעזר קאשני. כיום המתחם כולל 3 בניינים מחוברים בני 8 קומות הכוללים 144 יחידות דיור אשר הוקמו בסוף שנות ה-70' של המאה הקודמת. הבניינים במצב פיזי ירוד, סובלים מבעיות נזילות ותשתיות ואינם כוללים ממ"דים בדירות. במסגרת הפרויקט ייהרסו הבניינים הקיימים והמתחם החדש יכלול 3 מגדלי יוקרה בני 18 קומות ובסך הכל 290 יחידות דיור. כל דירה תזכה לתוספת שטח בסף 25 מ"ר, מרפסת שמש וחנייה תת-קרקעית, ומפרט טכני עשיר ויוקרתי ומתקנים ציבוריים דוגמת חדר כושר, בריכת שחייה ושומר בכניסה. לצורך הקמת הפרויקט, תיזום ותקדם אאורה תכנית בניין עיר בסמכות ועדה מקומית במסגרת זכויות מאושרות ותמ"א 38/2. שכונת רמת אביב ג' נחשבת לאחת השכונות האיכותיות והמבוקשות במדינת ישראל ומאופיינת בבנייה רוויה יוקרתית למגורים. בשכונה מרכזי מסחר, פארקים ושבילי הליכה, גני ילדים, קופות חולים וסניפי תנועות נוער.

כמו כן, בכוונת החברה להיכנס למו"מ עם הבניינים ברחוב אחימאיר 10-14 בכדי להרחיב את הפרויקט ולהקים מתחם ענק שימנה כ- 600 יח"ד ויהווה את אחד המתחמים האיכותיים והיוקרתיים בישראל.

יעקב אטרקצ'י, בעלים ומנכ"ל אאורה, אמר היום, "אנו גאים מאוד בעובדה שדיירי המתחם בחרו בנו להוביל את פרויקט ההתחדשות העירונית בשכונת רמת אביב ג', מהשכונות הטובות והמבוקשות בישראל. אנו סבורים כי גודלו של המתחם והיקף הפרויקט שיוקם בו, בשילוב עם בנייה ברמה הגבוהה ביותר ותוך הקפדה על הפרטים, ימצבו אותו כאחד הפרויקטים היפים והאיכותיים בארץ. התחדשות עירונית היא פתרון המתאים למגוון גדול של שכונות מגורים ישראל באופן השומר על צביונה הייחודי של השכונה לצד גיוון תמהיל התושבים בה".

אטרקצ אטרקצ'י. "התחדשות עירונית היא פתרון המתאים למגוון גדול של שכונות מגורים ישראל באופן השומר על צביונה הייחודי של השכונה" אטרקצ

אטרקצי' הוסיף כי: "הפרויקט ברמת אביב ג' מצטרף לשורה של פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית אותם מקדמת החברה, הרואה בהתחדשות עירונית את עתיד המגורים במדינת ישראל. אאורה נמנית כיום על החברות המובילות בארץ בתחום ההתחדשות העירונית ונמצאת בשלבי תכנון מתקדמים של פרויקטים רבים בגוש דן, במסגרתם צפויה החברה להתחיל, בשנה הקרובה, בבנייתן של למעלה מ-3,000 דירות חדשות, באזורים המבוקשים בגוש דן, בהם תל-אביב, רמת גן, גבעתיים, רמת השרון, קרית אונו, יהוד-מונוסון, אור יהודה ועוד".

בין היתר, מקימה החברה את פרויקט ההתחדשות העירונית (תכנית תמ"א 38/2) הגדול ביותר בישראל עד כה ברחוב הרא"ה ברמת-גן. הפרויקט כולל 240 יחידות דיור. לצד זה, מקדמת החברה פרויקטים רבים באזור בקעת אונו, בהם פרויקט הדגל של החברה ביהוד, פרויקט "הגנים התלויים". בפרויקט אוכלסו כבר כ-450 דירות במתחם פינוי בינוי שיכלול בסופו של דבר 900 דירות חדשות. בנוסף, מקדמת החברה שני פרויקטים נוספים של התחדשות עירונית בקריית אונו, הנמצאים בהליכים מתקדמים, במסגרתם יבנו עוד

כ-900 דירות נוספות. כמו כן, אושרה להפקדה להתנגדויות תכנית של החברה להקמת 720 יחידות דיור במתחם אילת ברמת השרון.

לאחרונה נבחרה החברה על ידי הדיירים לביצוע פרויקט התחדשות עירונית ענק שיכלול 592 דירות במגדלי יוקרה בגובה 45 קומות ברחוב ההסתדרות בגבעתיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
התחדשות עירונית
עד מתי רשעים יעלוזו ראש העיר תל א ביב למה רק בצפון תל אביב?.. כי הדירות הם המתחם כולל כיום שלושה בניינים מחוברים בני 8 קומות אשר הוקמו בסוף שנות ה-70 ללא תקן נגד רעידות אדמה וללא ממ"דים, ובהם 144 דירות. האם בדרום מזרח העיר כל הדירות בני 60 שנה עומדים בתקן רעידות אדמה האם יש בהם ממדים?. למה דם תושבי דרום העיר זול מתשובי צפון העיר אני רק יכול להוסיף שבדרום תל אביב גם תקן חברת חשמל לא קיים וכן מערכת הביוב קורסת כל אזור דרום עיר זאת פצצה מתקתקת. שוב אכתוב ושוב אזהיר את ראש העיר תל אביב יחד עם מהנדס העיר ההתחדשות העירונית שאתם מבצעים רק בצפון העיר ולא מתחשבים בתושבי דרום העיר רק בגלל שאתם רוצים יותר כסף והחומרניות יוצאת מאפכם וא אחמיר את דבריי שגם גזעניות אשכנזית יש בכם כי אתם פוחדים מתשובי הצפון הכתובת על הקיר אכין לכם תבע על רצח וממדרגה הראשונה אם חלילה יקרוס אחד הבנינים שבדרום תל אביב מרעידת אדמה או פגיעה חבלנית שאין ממדים בבנינים האלה בסך הכל מדובר על פינוי של 215 משפחות והקמת דירות חדשות כ2500 אני עוד אגיע בתביעה שלי לבגץ לגזור ולשמור מקקוה שהמערכת תפרסם את דבריי
דרום תל א ביב , דרום תל אביב  |  14.02.16
לכל התגובות