אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש נענה לבקשת נאמני מגה והאריך את הקפאת ההליכים בעוד 3 חודשים צילום: עמית שעל

פרסום ראשון

ביהמ"ש נענה לבקשת נאמני מגה והאריך את הקפאת ההליכים בעוד 3 חודשים

בבקשה שהוגשה בהסכמת הכנ"ר, ציינו הנאמנים כי מטרתם היא "להשיג את התוצאה הטובה ביותר, הן ביחס לדיבידנד שישולם לנושים והן ביחס לביטחון התעסוקתי של העובדים"; הארכת ההקפאה - עד 15 במאי

14.02.2016, 12:25 | זוהר שחר לוי

שופט בית המשפט המחוזי מרכז שבלוד, אילן שילה, נענה לפני שעה קלה לבקשת נאמני מגה והורה על הארכת תקופת הקפאת ההליכים למשך 3 חודשים נוספים, עד ל-17.5.

קראו עוד בכלכליסט

נאמני מגה פנו הבוקר לבית המשפט בבקשה להאריך את צו הקפאת ההליכים שניתן לרשת ב-3 חודשים נוספים, עד ל-17 במאי. "המטרה היא למכור את הרשת לפני חג הפסח", נכתב לבית המשפט.

 

בבקשה שהוגשה בהסכמת הכנ"ר, ציינו הנאמנים, רו"ח גבי טרבלסי ועוה"ד אמיר ברטוב ואהוד גינדס, כי מטרתם היא "להשיג את התוצאה הטובה ביותר, הן ביחס לדיבידנד שישולם לנושים והן ביחס לביטחון התעסוקתי של העובדים".

לשיטתם, הליך המכירה של הרשת צפוי להסתיים עוד לפני חג הפסח אולם הליכים נלווים של הליך ההקפאה, כמו תשלום התחייבויות וטיפול בתביעות החוב, יימשכו עוד זמן מה "ולכן מבוקשת הארכת הקפאת הליכים בשלושה חודשים נוספים".

הנאמנים התייחסו גם להליך מכירת הרשת. כפי שפורסם הבוקר, כשבוע וחצי לפני המועד האחרון להגשת הצעות רכישה, מגמישים נאמני מגה את התנאים שהציבו לקונים. לצד המתווה המקורי המבוסס על רכישת הרשת במזומן, מציעים נאמני הרשת לרכוש את מגה בעד 12 תשלומים רבעוניים (שלוש שנים), כשהראשון בהם יתבצע ביולי.

סניף מגה בדיזנגוף סנטר, תל אביב, צילום: דנה קופל סניף מגה בדיזנגוף סנטר, תל אביב | צילום: דנה קופל סניף מגה בדיזנגוף סנטר, תל אביב, צילום: דנה קופל

לפי פנייתם של הנאמנים לבית המשפט, מועד סיום הגשת ההצעות יהיה ב-23 בפברואר ולאחריו ייבדקו ההצעות ודו"ח בעניין ממצאי ביניים יוגש לבית המשפט. בהתאם למהות ההצעות וטיבן, מבהירים הנאמנים כי יתחילו גם בגיבוש מתווה להסדר נושים. "מטרת הנאמנים", נכתב, "הינה להשלים את הליך המכר עוד לפני חג הפסח כך שהחל ממועד זה תנוהל החברה על ידי בעליה החדשים ותפנה לדרכה החדשה".

"הנאמנים מתקדמים עקב בצד אגודל בתהליך ההבראה"

במהלך הדיון הקודם בהקפאת ההליכים של מגה, קבע השופט אילן שילה כי הנאמנים יבחנו גם את קיום התחייבויות חברת האם, רבוע כחול, כלפי החברה, לרבות התחייבויותיה "לתרומת בעלים" כפי שהוסכם בהסדר הנושים הקודם שגובש ביולי 2015.

"החברה וחלק מנושיה נושים ברבוע כחול במאות מיליוני שקלים", מוסיפים הנאמנים בדו"ח. "הנאמנים בוחנים את משמעות הדברים לעומק ובכובד ראש, לרבות בהתייחס לכך שהחברה נוהלה במימון דק, על כך המשתמע מכך".

לפי הדו"ח, הנאמנים הודיע לרבוע כחול ולאלון חברת הדלק, בעלת השליטה ברבוע כחול, כי הנשייה של מגה ונושיה ברבוע כחול הינה בקדימות שווה לנושים הפיננסיים ולאור זאת "רבוע כחול ואלון נדרשו שלא להגיע להסדר עם הנושים

הפיננסים, מבלי לכלול בתוכו הסדר מוסכם גם בעניינה של החברה". כמו כן התבקשו רבוע כחול ואלון שלא לבצע כל פעולת תשלום או שיעבוד נכסים ש"ירוקן את נכסיה של רבוע כחול" לטובת נושיה הפיננסים. "מעשה כזה", מבהירים הנושים", יהווה העדפת נושים והברחת נכסים אסורה על פי הדין".

הנאמנים מתייחסים גם לניסיונות של בעלי השליטה בקבוצת אלון רבוע כחול לפעול למכירת השליטה בה ומבהירים כי "יינקטו בפעולות הנדרשות על מנת להבטיח שלא יהיה בכך כדי לחמוק מאחריות מצד המוכרים ושהרוכש המיועד יקח אחריות והתחייבות חד משמעית לקיום ההתחייבויות של רבוע כחול כלפי מגה".

"הנאמנים מתקדמים", נכתב עוד לבית המשפט, "עקב בצד אגודל, בתהליך ההבראה, הליכי המכירה וגיבוש הסדר נושים. כאשר מדובר בחברה תפעולית בעלת מחזור של מיליארדי שקלים אשר מעסיקה אלפי עובדים. מדובר בהליכים מורכבים המצריכים טיפול יסודי ומקיף והכוללים עיסוק במאות רבות של פרטים המרכיבים את התמונה בכללותה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות