אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המתיחה האכזרית שתשבית לכם את האייפון צילום: imgur.com

המתיחה האכזרית שתשבית לכם את האייפון

מתיחת רשת מנצלת באג במערכת ההפעלה של מכשירי אפל ומשכנעת משתמשים לשנות את התאריך ידנית ל-1 בינואר 1970 כדי לזכות בערכת עיצוב בסגנון רטרו. התוצאה היא השבתה מלאה של המכשיר

14.02.2016, 13:51 | עומר כביר

מתיחה אכזרית שמופצת בימים האחרונים ברשת ומציעה לבעלי אייפון לשנות ידנית את התאריך של מכשיריהם ל-1 בינואר 1970 יכולה להוביל להשבתתו המוחלטת של המכשיר.

קראו עוד בכלכליסט

בימים האחרונים זכה לחשיפה נרחבת באג במערכת ההפעלה של מכשירי אייפון ואייפד. לפי סרטונים שפורסמו ברשת, אם המשתמש משנה את התאריך על המכשיר שלו ל-1 בינואר 1970, ואז מכבה ומדליק אותו מחדש, המכשיר יתקע על מסך התפוח ולא יפעל.

לפי דיווחים, אין שום דרך לתקן את התקלה ולא ניתן לבצע אתחול למכשיר או להעביר אותו לפקטורי מוד. משתמשים שבדקו את הבאג המדובר ולאחר מכן לקחו את המכשיר לתיקון בחנות אפל, אמרו שהעובדים בחנות לא ידעו כיצד להתמודד עם הבעיה ופשוט הציעו להם מכשיר חלופי.

הסיפור היה נותר בגדר באג מוזר ומשעשע למביני עניין, לולא כמה טרולים, כנראה מאתר הטרולים 4chan, היו בוחרים לנצל אותו על מנת למתוח גולשים תמימים במטרה לגרום להם להשבית את מכשירם. במהלך סוף השבוע, הופצה בפייסבוק, רדיט ואתרים נוספים תמונה שמתחזה לסקרינשוט מהאתר הרשמי של אפל. לפי התמונה, אפל הטמינה ביצת הפתעה באייפון ומי שישנה את התאריך במכשירו ל-1 בינואר 1970 יזכה בגישה לערכת נושא ברוח העיצוב הקלאסי של אפל מסוף שנות ה-70 ותחילת שנות ה-80.

טרולים הפיצו תמונה שמתחזה לסקרינשוט מהאתר הרשמי של אפל , צילום: imgur.com טרולים הפיצו תמונה שמתחזה לסקרינשוט מהאתר הרשמי של אפל | צילום: imgur.com טרולים הפיצו תמונה שמתחזה לסקרינשוט מהאתר הרשמי של אפל , צילום: imgur.com

גולשים שיפעלו לפי ההוראות לא יזכו כמובן לעיצוב מפתיע באייפון אלא יפעילו את הבאג ויגרמו להשבתות המלאה של מכשירם. אם נתקלתם בתמונה הזו, או בכל הצעה ידידותית אחרת לשנות את התאריך באייפון שלכם על מנת לזכות בבונוס סודי כלשהו, אל תישמעו להצעה. התוצאה תהיה אייפון לא מתפקד והרבה עוגמת נפש.

ככל הנראה, הבאג קשור לבעיה מוכרת במערכות הפעלה מבוססות יוניקס, כמו iOS. ביוניקס, לתאריך המדובר יש ערך של אפס, מה שעלול להוביל להתנהגות בלתי צפויה. הבאג משפיע רק על מכשירי iOS עם מעבד 64 ביט, כלומר אייפון 5S, אייפד אייר, אייפד מיני 2 ודורות מאוחרים יותר של מכשירים אלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
הבאג נובע מאזורי זמן...
.. שבגלל חישוב שגוי גורמים לתאריך להיות לפני 1.1.1970 כשהופכים אותו לGMT. כל הסיפור זה לחכות, אפילו לא שהסוללה תתרוקן - רק שהאייפון ״יכנס״ לאזור זמן נכון. והבאג נובע מזה שה-boot loader מתיחס לזמן שלילית, ולא מוכן לאשר את הcertificate של אפל, ולכן נתקע. כולה חכו, די להתכיין.. ואם אתם על אנדרואיד - יש בערך שלושה 0-day שאמנם לא ישביתו לכם את הטלפון (זמנית) אבל ללא ספק יתנו גישת root מרוחקת לטלפון שלכם דרך SMS אומלל אחד.
אויש נו , איפשהו  |  15.02.16
לכל התגובות