אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שכר טרחה במניות? תלוי בעיתוי צילום: אתי בתי המשפט

שכר טרחה במניות? תלוי בעיתוי

עו"ד רשאי לדרוש שכר טרחה בשווה כסף, אך בתנאי שעשה זאת לאחר שהדבר הותר בחוק

15.02.2016, 09:09 | זוהר שחר לוי
האם עו"ד יכול לקבל שכר טרחה בשווה ערך לכסף אף שבעת שנערך הסכם שכר הטרחה החוק עדיין לא התיר זאת? בשאלה זו דן שופט המחוזי בירושלים אריה רומנוב בעת האחרונה. רומנוב קבע שהתשובה חיובית, בתנאי שדרישת התשלום בשווה כסף נעשתה לאחר תיקון החוק. ב־2012 תוקן סעיף 9 לכללי לשכת עורכי הדין (אתיקה מקצועית), ומאז רשאי עו"ד לגבות שכר גם באופן שאינו כסף. ב־2006 ביקש יצחק בן אברהם לרכוש מעו"ד דניאל פרידמן את זכויותיו במניות חברת תומר אלקנה. עו"ד פרידמן קיבל את המניות מכוח ייצוגו בעסקת מקרקעין לפי הסכם שכר טרחה שנחתם ב־1998. לאחר שנת 2012 ביקש בן אברהם לקבל לידיו את הון המניות, אך בעלי המניות האחרים, שחתמו על הסכם השכר המקורי, סירבו בטענה שההסכם אינו חוקי. בתביעה שהגיש בן אברהם, באמצעות עו"ד רפי שפטר, נטען שלתיקון חוק לשכת עורכי הדין יש תחולה רטרואקטיבית משום שמדובר בתיקון מקל. השופט רומנוב הסביר שעו"ד פרידמן מילא את חלקו בהסכם וייצג את בעלי המניות, ולכן "ספק אם יהיה זה צודק לפטור את המשיבים מלעמוד בהתחייבותם כלפיו בכל הנוגע לתשלום שכר טרחתו".

יש לציין שהתביעה בנוגע להעברת המניות עצמן ממשיכה להתברר.

אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות