אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד שלושה חודשי הקפאה שווים לנאמני מגה הרבה כסף צילום: דנה קופל

עוד שלושה חודשי הקפאה שווים לנאמני מגה הרבה כסף

נאמני מגה גבי טרבלסי, אהוד גינדס ואמיר ברטוב הסבירו לבית המשפט שלהערכתם הרשת תימכר עוד לפני פסח, אך שבינתיים ההליכים לבדיקת החובות מתארכים. המרוויחים העיקריים מכך הם הנאמנים, שמקבלים שכר טרחה שעתי

15.02.2016, 08:51 | זוהר שחר לוי

בית המשפט המחוזי בלוד האריך אתמול לבקשת נאמני מגה את הקפאת ההליכים של הרשת בשלושה חודשים. מדובר בבקשה לא שגרתית. "שלושה חודשים זה חריג", אמרו אתמול ל"כלכליסט" גורמים המעורים בתיק. "בדרך כלל מאריכים הקפאה ב־60 יום".

קראו עוד בכלכליסט

לפי דו"ח שהגישו הנאמנים רו"ח גבי טרבלסי ועורכי הדין אמיר ברטוב ואהוד גינדס, יש צורך בהארכה כזו משום שההליכים הנלווים להקפאה כמו תשלום התחייבויות, קבלה וסריקה של תביעות חוב מתארכים. נוסף על כך, לפי הנאמנים, רצוי לתת לספקים ודאות כדי שיוכלו להיערך ולקיים עם החברה תוכנית עבודה ואספקות, בעיקר לקראת פסח.

אמיר ברטוב, צילום: נמרוד גליקמן אמיר ברטוב | צילום: נמרוד גליקמן אמיר ברטוב, צילום: נמרוד גליקמן

עם זאת, הנאמנים מבהירים כמה פעמים במהלך הדו"ח שהליך המכירה עצמו צפוי להסתיים "עוד לפני החג". בכל מקרה, גם אם יימצא קונה לרשת לפני החג וגם אם במהלכו, שכר הטרחה של הנאמנים צפוי לגדול מאוד בעקבות הארכת ההקפאה. לפי הוראות הכנ"ר לפסיקת שכר טרחה לבעלי תפקיד בהליכי חדלות פירעון, שכר הטרחה שלהם מתחלק לשלושה: שכר ניהול עבור הפעלת החברה, שכר מימוש עבור מכירת החברה ונכסיה, ושכר חלוקה (תקנה 8א) שהוא נתח מסוים מסכום ההחזר שחילק בעל התפקיד לנושים.

שכר הניהול, שניתן בתמורה להפעלת החברה, מחושב מדי שלושה חודשים "כאחוזים מתוך המזומנים שקיבל בעל התפקיד עבור מכירת שירותי או מוצרי החברה", כלשון הוראות הכנ"ר. שכר הנאמנים לפי תקנה 8א מחושב לפי הכסף שהתקבל בקופה. על 463 אלף השקלים הראשונים יקבל הנאמן 5%. על 960 אלף השקלים הנוספים — 4%, על 1.9 מיליון השקלים הבאים — 3% וכך הלאה. בנוסף, אפשר לפסוק לנאמן שכר מיוחד מתוך הרווח שהופק בתקופת ניהולו. במילים אחרות, ככל שתקופת ההקפאה מתארכת, כך גדל שכר הנאמנים. כך שאם הרשת לא תימכר לפני פסח, הרווח של הנאמנים יגדל אף יותר, בין היתר בזכות עלייה בנפח המכירות לקראת החג. גורם בכיר בתחום חדלות הפירעון העריך "שהארכה מתבקשת גם כדי לקבל את אישור הממונה על הגבלים, הליך שאמור לקחת כ־30 יום לפחות. אבל ייתכן שהם רצו להאריך את ההקפאה כי ככל שהם יפעילו בזמן החגים הם יגזרו קופון לא קטן".

גורמים סיפרו אתמול ל"כלכליסט" שהמתעניינים ברכישת מגה דיברו על סכומים נמוכים מאלה שקיוו להם. "הם רצו כנראה להתחיל את המכירה מ־400 מיליון שקל וקיוו להצעות גבוהות יותר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות