אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר התחבורה הגרמני בעקבות משבר פולקסווגן: "נעשה בדיקות פתע לרכבים כמו בדיקות סמים לספורטאים" צילום: איי אף פי

שר התחבורה הגרמני בעקבות משבר פולקסווגן: "נעשה בדיקות פתע לרכבים כמו בדיקות סמים לספורטאים"

בניסיון לשקם את האמון בתעשיית כלי הרכב הגרמנית הממשלה הגרמנית מתכוונת לבצע בדיקות אקראיות של פליטות פחמן לכל יצרניות המכוניות במדינה

14.02.2016, 22:51 | תומר הדר

ממשלת גרמניה שוקלת לבצע בדיקות פתע של פליטות פחמן לכל יצרניות המכוניות במדינה — כך לפי שר התחבורה אלכסנדר דוברינט, שהודיע אתמול על המהלך.

בדיקות הפתע הללו אמורות לסייע בהחזרת האמון לתעשייה שספגה זעזוע קשה, בעקבות שערוריית זיוף תוצאות בדיקות הזיהום של ענקית כלי הרכב פולקסווגן.

קראו עוד בכלכליסט

"ניישם מנגנון אכיפה על רכבים בסגנון בדיקות סמים אקראיות הנערכות לספורטאים", כך לפי דוברינט שאמר את הדברים לעיתון הגרמני "בילד". עוד ציין כי בדיקות הפתע הללו יתבצעו מדי שנה. 

הפגנה מול מטה פולקסווגן, צילום: איי אף פי הפגנה מול מטה פולקסווגן | צילום: איי אף פי הפגנה מול מטה פולקסווגן, צילום: איי אף פי

דרך אחת לבצע את הבדיקות האקראיות תהיה לבחור דגמים ממגרשיהן של חברות להשכרת כלי רכב, כך לפי העיתון. טכנאים שיבצעו את הבדיקות יעבדו ברוטציות ולא יהיו עובדים קבועים במקום, וזאת כדי לוודא שקיפות.

העיתון ציין כי ההצעה לגבי הנהלים החדשים תוצג בפני הבית התחתון של הפרלמנט הגרמני ביום חמישי. במסגרתה גם תתבקש הממשלה להציג תוכנית לעידוד נהגים להחליף את רכביהם למכוניות חשמליות.

פולקסווגן הודתה בחודש ספטמבר כי רימתה במבחני בדיקת הפליטות באמצעות התקנת תוכנה, שהיטתה את התוצאות בכמעט 11 מיליון מכוניות דיזל ברחבי העולם. ההודאה של החברה הביאה למחיקת מיליארדי יורו משווי השוק של פולקסווגן ולהתפטרות המנכ"ל הוותיק מרטין וינטרקורן.

החברה דיווחה כי רק קבוצה קטנה של עובדים היתה אחראית למעשה ההונאה במבדקים הללו, וכי אין ראיות לכך שחברי הדירקטוריון היו מעורבים בפרשה — שהפכה להיות המשבר העסקי הגדול בתולדות פולקסווגן. "אני מצפה שפולקסווגן תחשוף את ההליכים שהובילו לתרמית", אמר דוברינט השבוע. פולקסווגן הקצתה 6.7 מיליארד יורו כדי לסייע בכיסוי עלויות הריקול של המכוניות שבהן הותקנה התוכנה, וכן 2 מיליארד יורו לטובת פיצויים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות