אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההיסטוריה חוזרת: אפריקה מציעה מתווה ביניים להסדרת החוב צילום: אריאל שרוסטר

ההיסטוריה חוזרת: אפריקה מציעה מתווה ביניים להסדרת החוב

6 שנים לאחר ההסדר הענק, מודיעה אפריקה ישראל שבשליטת לב לבייב על מתווה של הסדר עם מחזיקי האג"ח - לתקופה של שנה. המהלך נועד להעניק לאפריקה שקט תעשייתי ולמנוע העמדת החוב לפירעון מיידי

15.02.2016, 08:17 | אורן פרוינד

שש שנים לאחר הסדר החוב של איש העסקים לב לבייב, שוב אפריקה ישראל מכריזה  על צעד ראשוני להסדר חובות בחברה. שלא כמו בשנת 2010, הפעם עדיין לא מדובר במתווה כולל מול מחזיקי האג"ח עם הזרמה של בעל השליטה לתוך החברה, אלא במתווה ביניים ראשוני לתקופה של שנה - עד חודש מרץ 2017.

המתווה עליו הודיעה היום (ב') החברה נועד להעניק לה שקט תעשייתי מבלי שמחזיקי האג"ח יעמידו את החוב לפירעון מיידי באותה תקופה. בימים הקרובים תכנס אפריקה אסיפת מחזיקים ואלו יצטרכו לאשר את המתווה שהוצע.

הטריגר למתווה הוא תשלום ריבית בהיקף של 19 מיליון שקל עבור סדרה כ"ח שמעד הפירעון שלו חל בעוד שבועיים (1 במרץ). מחזיקי האג"ח מסדרות כ"ו וכ"ז עשו "שרירים" בשבועות האחרונים מחשש להעדפת הנושים והאיצו בנאמן הרמטיק לבצע צעדים מקדימים.

באפריקה ציינו היום כי "בעקבות פניות שקיבלה הנהלת אפריקה מהמחזיקים ונאמן הסדרות הרמטיק הוחלט להקדים את התשלומים של סדרות כו וכז למועד תשלום הריבית לסדרה כח".

אפריקה מבצעת את הצעד האמור גם בניסיון למנוע מאבקים משפטיים בין הסדרות, שעלולים לגרור את כל החברה להסדר חוב כולל ולהעמדת החוב לפירעון מיידי.

באפריקה חששו שמחזיקי האג"ח מסדרות כו וכח שאמורות לקבל תשלום קרן של 355 מיליון שקל בחודש מאי הקרוב, לא יאפשרו את תשלום הריבית לסדרה כ"ח ויפוצצו את הספינה.

אי לכך החברה מציעה עתה למחזיקי האג"ח מסדרות כ"ו וכ"ז להקדים את תשלומי הקרן לחודש מרץ הקרוב, ובכך להשוות את מועד התשלומים בין הסדרות. אפריקה אינה מציעה פיצוי כלשהו (כפי שנהוג) להקדמת התשלום למועד מוקדם יותר, ומבהירה כי הריבית תשולם במועד המקורי בחודש מאי 2016.

בנוסף, באפריקה מתכוונים להקדים גם חלק מתשלום הקרן הראשון של אג"ח כ"ח, העומד על 58 מיליון שקל, שאמור היה לחול רק בחודש מרץ 2018. גם פה החברה אינה מציעה פיצוי עבור ההקדמה, וכן לא מוצע תשלום ריבית עבור תקופת ההקדמה.

באפריקה ציינו כי "החברה תבחן על בסיס תזרים המזומנים החזוי של החברה, שיפורסם בחודש אוגוסט 2016, את האפשרות להקדים לחודש ספטמבר 2016 את תשלומי הריבית של אג"ח כ"ו וכ"ז, המיועדים לחול בחודש נובמבר 2016, כך שישולמו יחד עם תשלומי הריבית לאג"ח כ"ח".

מנגד, באפריקה מתחייבים לבצע מספר פעולות לטובת מחזיקי האג"ח שיבטיחו את מצב הנזילות בחברה. בין היתר מציעה החברה לא לשלם שום תשלום לבעל השליטה או קרובו, לא להזרים כספים לחברות בנות מבלי להודיע מראש לנאמן 21 יום קודם לכן; לא להעניק תרומות של למעלה מ-150 אלף שקל; לא לשעבד נכסים מבלי להודיע לנאמן 21 יום קודם לכן; לא לחזק מעמדו של נושה אחד מבלי להודיע לנאמן 21 יום קודם לכן; לא לבצע מכירה של נכסים מהותיים במחיר הנמוך מ-5% מערכן בספרים מבלי להודיע לנאמן 21 יום קודם לכן.

מנכ"ל אפריקה ישראל אברהם נובוגרוצקי, צילום: אוראל כהן מנכ"ל אפריקה ישראל אברהם נובוגרוצקי | צילום: אוראל כהן מנכ"ל אפריקה ישראל אברהם נובוגרוצקי, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
חברה פושטת רגל עם מנכ"ל טיפש לצערי ובעל בית תאב בצע
המנכ"ל והבעלים יביאו למצב של קריסה טוטאלית של אפריקה ישראל ופשיטת רגל. מי שיכול לקבל כמה גרושים מתאב הבצע לבייב- אדרבה, שיעשה זאת ! החברה לא תשרוד לאורך זמן. היכן המניה שלה נמצאת? תענה על שאלה זו לבייב. היא נמצאת בזבל !!! אסור היה לתת לאנשים שכמוך לשאוב כסף מהציבור. תנסה לבצע מהלך כזה בבוכרה היפה בעיר שטופת השמש.
אנליסט , רמת אביב ג  |  15.02.16
6.
קונה אגח לא סחיר במחירים גבוהים: אמפל,חבס, דוראה (מוכר כמגן מס)
קונה מחוץ לבורסה במחירים הגבוהים בשוק אגחים שהפסיקו להיסחר כמו אמפל (כולל ח"ש), חבס, דוראה,אולימפיה,סינרג'י, סיאלו,סיביל ג'רמני,מטיס קפיטל,רילון,טאו,חפציבה חופים,פסיפיקה,לידקום,אייס דיפו,אפסק ואחרים. במכירת האג"ח ניתן להתקזז מול רווחי הון במהלך השנה ולנצל את מגן המס. לפרטים והצעות מוזמנים לפנות בצירוף פירוט כמות ענ למייל : DOR123DORI@WALLA.COM ולקבל הצעה הוגנת.
דורי  |  15.02.16
לכל התגובות