אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדינה מודה: ייתכן שהליך המינוי של היועצת המשפטית של ועדת תכנון מרחבית - היה לקוי צילום: יריב כץ

המדינה מודה: ייתכן שהליך המינוי של היועצת המשפטית של ועדת תכנון מרחבית - היה לקוי

עו"ד עביר אסדי, ששימשה עד 2011 תובעת במשטרה, נמצאה אשמה בעבירת משמעת שבגינה עזבה את המשטרה בנזיפה חמורה, לאחר שהתגלה שביימה איום על חייה כדי לזכות בהגנת המשטרה

15.02.2016, 09:42 | אמיתי גזית

משרדי האוצר והפנים מודים כי ייתכן שהליך מינוי יועצת משפטית לוועדה מרחבית לתכנון ובנייה בקעת בית הכרם היה לקוי: הוועדה תדון מחדש במינוי עו"ד עביר אסדי ליועצת המשפטית שלה, בעקבות הסדר הפשרה שאליו הגיעה פרקליטות המדינה עם עו"ד קייס נאסר. נאסר עתר מינהלית בנובמבר 2015 נגד המינוי, בטענה שאסדי אינה ראויה לתפקיד בשל עבירת משמעת בעת שירותה במשטרה. הסדר הפשרה קיבל בשבוע שעבר תוקף של בית המשפט העליון.

אסדי, ששימשה עד 2011 תובעת במשטרה, נמצאה אשמה בעבירת משמעת שבגינה עזבה את המשטרה בנזיפה חמורה, לאחר שהתגלה שביימה איום על חייה כדי לזכות בהגנת המשטרה. בהסדר כתבה הפרקליטות כי על הוועדה המרחבית להתייחס "להרשעת המשמעת של אסדי, לנסיבות ההרשעה ולאופיו של תפקיד יועץ משפטי לוועדה".

משטרה, צילום: אוראל כהן משטרה | צילום: אוראל כהן משטרה, צילום: אוראל כהן

ב־2014 נבחרה אסדי לתפקיד תובעת הוועדה המקומית מבוא העמקים, אולם בשימוע שערך היועץ המשפטי לממשלה הוחלט לא לאשר את המינוי בשל הנזיפה. ביוני 2015 מונתה ליועצת המשפטית של ועדת בקעת בית הכרם. מעו"ד נאסר נמסר: "לוועדת התכנון ניתנה ההזדמנות לתקן את עצמה וטוב שתעשה כך". מהוועדה נמסר: "לא מדויק לטעון כי הליך המינוי היה לא תקין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות