אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בלעדי לכלכליסט

ראש בראש: אלה ההצעות של גינדי ובן משה לאלון רבוע כחול

"כלכליסט" חושף את טבלת ההשוואה של היועצים לגופים המוסדיים - שמעניקה יתרון להצעה של בן משה. אחד הסעיפים הקריטיים: בן משה לא מתנה את ההסכם בהסכמת בנק הפועלים ובעלי אג"ח א', וגם לא בהסכמות עם נאמני מגה

15.02.2016, 12:50 | גולן חזני

הסאגה של הצעות הרכישה באלון רבוע כחולמסרבת להסתיים. הבוקר (ב') מגישים שני המתמודדים, מוטי בן משה וגינדי החזקות, שיפורים נוספים.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע, כי בן משה מעמיד ערבות מלאה לכל סכום ההזרמה, מהיום הראשון. כלומר: הזרמה מיידית של 600 מיליון שקל וערבות בפקדון אצל נאמן של 300 מיליון שקל נוספים. גינדי אחזקות העמידה בסעיף זה ערבות של 300 מיליון שקל לשני התשלומים הראשונים, בנוסף לתשלום ראשון של 550 מיליון עם החתימה.

שני המתמודדים מעניקים אופציה למחזיקים לבקש פרעון מוקדם, בן משה תוך 90 יום ממועד החתימה, וגינדי תוך 45 יום. גינדי מציעה קנס פרעון מוקדם במקרה כזה של 2% (בהצעה הקודמת – 1.5%), ואילו בן משה הקפיץ את הקנס שהוא מעניק ל-2.5%.

גינדי הקפיצה את סכום הכסף שיועבר לנאמנות עד להשלמת העיסקה ל-150 מיליון שקל, ואילו בן משה הקפיץ את הסכום אף יותר, ל-250 מיליון שקל.

בן משה מציע סכום כולל של 900 מיליון שקל עבור השליטה באלון רבוע כחול, ואילו גינדי מציעה סכום כולל של מיליארד שקל.

הניתוח של הנציגות: יתרון לבן משה

מניתוח שתי ההצעות הסופיות שהוכן עבור הגופים המוסדיים על ידי היועצים השונים של הנציגות עולה יתרון להצעה של בן משה. בשעה זו מתכנסות ועדות ההשקעה של הגופים המוסדיים לדון בעמדותיהם בהצבעה.

הסעיף המהותי ביותר בהשוואה הינו התנאי המתלה לעסקה של הסכמות עם נאמני מגה. תנאי זה מופיע בהצעת גינדי, ואינו נדרש בהצעה של בן משה. למרות הנסיונות של גינדי לטעון אתמול באסיפה כי לבן משה יש פתח מילוט גם מהסדר מגה, הרי שהמוסדיים מקבלים את התנאי המתלה שלו ומייחסים לו חשיבות גדולה, מאחר שהסדר עם נאמני מגה עלול לעלות מאות מיליוני שקלים לחברה, ובן-משה מוכן לקחת את הסיכון על עצמו.

יתרה מכך, נאמני מגה עלולים לעצור את ההסדר בטענה שריבוע כחול היא חדלת פרעון, אולם במיתווה של בן-משה הוא מתחייב להזרים את הסכום הראשוני למגה, של 600 מיליון שקל, מה שהופך את החברה לסולוונטית ומקשה על הטיעון של הנאמנים.

ל"כלכליסט" הגיעה הטבלה ההשוואתית שכאמור מעניקה יתרון ברור לבן-משה:

רקע ההצגה הטובה בעיר: בן משה וגינדי נלחמים על חברה, כסף ואגו מחזיקי האג"ח ישבו המומים כששני המתחרים על אלון רבוע כחול הציגו את הצעותיהם. מוטי בן משה: "אין עוררין על יכולת ייצור המזומנים שלי, עד שהגעתי גינדי הציעו 250 מיליון". אבי גינדי: "אנו מביאים כסף מהבית, לא ממונף, לא הגשנו הצעה וטסנו" גולן חזנילכתבה המלאה

תקופת no shop (בלעדיות):

גינדי – 30 יום שניתן להאריך ב- 30 יום אם הנציגות והנאמן התרשמו שאין פערים משמעותיים

בן משה – 15 יום שניתן להאריך ב- 15 יום אם הנציגות והנאמן התרשמו שאין פערים משמעותיים

ניתוח: יתרון לבן משה

האם הסכמת בנק הפועלים ואג"ח א' אצל בעל השליטה מהווים תנאי מתלה:

גינדי – כן (הפך בהצעה הסופית להתחייבות של החברה ואפילו לא תנאי מתלה)

בן משה – לא.

ניתוח: יתרון משמעותי ביותר לבן משה, כאשר תנאי זה בהצעת גינדי עלול להפוך את ההצעה שלהם לבלתי ישימה.

האחים גינדי, בעלי גינדי החזקות, צילום: אוראל כהן האחים גינדי, בעלי גינדי החזקות | צילום: אוראל כהן האחים גינדי, בעלי גינדי החזקות, צילום: אוראל כהן

תנאי מתלה של גיבוש הסכמה עם נאמני מגה וכן קבלת אישור בית המשפט של מגה להעדר חשיפות וטענות ותביעות כלפי ריבוע:

גינדי – כן

בן משה – לא

ניתוח: יתרון משמעותי ביותר לבן משה

דמי רצינות:

גינדי – 150 מיליון שקל

בן משה – 250 מיליון שקל

סכום הזרמה ראשוני:

גינדי – 550 מיליון שקל

בן משה – 600 מיליון שקל

ניתוח: יתרון לבן משה

סכום הזרמה כולל:

גינדי – מיליארד שקל

בן משה – 900 מיליון שקל

ניתוח: יתרון לגינדי

בטוחות:

גינדי – ערבות בנקאית 300 מיליון שקל (להבטחת התשלום השני והשלישי, ביחד עם סכום ההזרמה הראשוני סה"כ 850 המהווים 85% מהתחייבות להזרמות)

בן משה – פיקדון כספי 300 מיליון שקל (להבטחת כל ההזרמות, ביחד עם סכום ההזרמה הראשוני סה"כ 900 מיליון שקל המהווים 100% מהתחייבות להזרמות)

ניתוח: יתרון לבן משה

פירעון מוקדם בשלוש השנים שלאחר מועד ההשלמה:

גינדי – פיצוי של 2%

בן משה – פיצוי של 2.55%

ניתוח: יתרון לבן משה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
קונה אגח לא סחיר במחירים גבוהים: אמפל,חבס, דוראה (מוכר כמגן מס)
קונה מחוץ לבורסה במחירים הגבוהים בשוק אגחים שהפסיקו להיסחר כמו אמפל (כולל ח"ש), חבס, דוראה,אולימפיה,סינרג'י, סיאלו,סיביל ג'רמני,מטיס קפיטל,רילון,טאו,חפציבה חופים,פסיפיקה,לידקום,אייס דיפו,אפסק ואחרים. במכירת האג"ח ניתן להתקזז מול רווחי הון במהלך השנה ולנצל את מגן המס. לפרטים והצעות מוזמנים לפנות בצירוף פירוט כמות ענ למייל : DOR123DORI@WALLA.COM ולקבל הצעה הוגנת.
דורי  |  15.02.16
1.
מתבשלת פה אידיבי מספר 2
התוצאה של התחרות הגרוטסקית הזו היא שהקונה ישלם סכום גבוה בהרבה ממה שהחברה הקורסת הזו שווה - ובעתיד יאלץ לרשום הפסד עצום. אפילו ריבוע כחול נדל"ן שכל כך נחשקת אינה מציאה. מעל 80% מהקרקע שלה תפוסה ע"י מגה. שוכר שנמצא בהקפאת הליכים - אם ייגמר לו הכסף לשלם למשכיר - לא ניתן יהיה לפנות אותו.
15.02.16