אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חגיגת הסדרות בחינם נגמרה? קודי יילחם בפיראטיות

חגיגת הסדרות בחינם נגמרה? קודי יילחם בפיראטיות

נגן הסרטים והסדרות הפופולרי מאפשר בעצמו גישה ללא מעט תוכן פיראטי. כעת הצוות שעומד מאחוריו הודיע שינקוט בצעדים נגד כל מי שיקשר את המותג להפרת זכויות יוצרים

15.02.2016, 14:47 | נמרוד צוק

לקודי נמאס מתדמית הפיראטים: צוות הפיתוח שמאחורי נגן הסרטים והסדרות הפופולרי הודיע שיפעל נגד מפתחי תוספים, משווקי סטרימרים ואפילו יוצרי סרטונים ביוטיוב שיעשו שימוש לא מורשה במותג שקושר אותו להפרת זכויות יוצרים.

קראו עוד בכלכליסט

קודי, תוכנה חוצת פלטפורמות להצגת תכני וידיאו מהאינטרנט, היא פיתוח של פרויקט הקוד הפתוח XBMC של קבוצת מפתחים בשם "צוות קודי", שכולל גם לא מעט ישראלים. התוכנה עצמה אינה כוללת תכנים כלשהם וערכה הוא בתוספים החיצוניים שלה, שמאפשרים גישה למאגר עצום של תוכן, חלקו חוקי וחלקו (העיקרי כפי הנראה) פיראטי. לתוכנה יש כמה מיליוני משתמשים והיא פופולרית מאוד גם בארץ.

הצעדים החדשים מגיעים כפי הנראה על רקע חשש מפעילות אנטי פיראטית של אולפני הסרטים וארגוניהם נגד התוכנה, בדומה לצעדים המשפטיים שננקטו לאחרונה נגד פופקורן טיים ואתרי צפייה ישירה נוספים, ומטרתם ליצור בידול בין התוכנה לבין השימוש שאנשים, מפתחי צד ג' או משתמשי קצה, בוחרים לעשות בה.

המהלכים צפויים לכלול, לדוגמה, תביעות משפטיות נגד משווקי סטרימרים זולים שממתגים את מוצריהם ככאלה שמציעים "חווית צפיה מלאה באמצעות קודי" או מצהירים על עצמם כ"קופסת קודי" שכוללת תכנים פיראטיים. קופסאות אלו, לרוב מבוססות אנדרואיד או לינוקס, מגיעות עם התקנות של התוכנה שעברו שינויים וזכו לתוספת של פלאג-אינס המציעים גישה לתוכן לא חוקי. החברה תפעל נגד יצרנים שיעשו זאת בתואנת שימוש לא מורשה במותג ובלוגו. הפעילות לא תסתכם בכך אלא תכלול גם פניה ליוטיוב להסרת סרטנים שמסבירים כיצד להשתמש בקודי לצפיה בתוכן פיראטי או מעודדים שימוש כזה.

עם זאת, מאחר וכרגע עיקר הערך של קודי למשתמשים טמון דווקא באפשרות הגישה לתכנים כאלו, נראה כי הצוות מנסה ללכת בין הטיפות ואינו מתכוון בשלב זה לחסום את התוספים הפיראטיים עצמם או לצמצם את השימוש בהם. "אנו לא אוהבים את השימושים הללו ולא נספק להם תמיכה טכנית, אבל כל עוד אנשים מודעים לאופי הלא חוקי ולסיכון במה שהם עושים לא נתערב בזה", אמר אחד ממנהלי המוצר של קודי, נתן בצן, בראיון לאתר "טורנט פריק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות