אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הממשלה תאשר בקרוב את הרשות החדשה שתפקח על בתי השקעות" צילום: גדי קבלו

"הממשלה תאשר בקרוב את הרשות החדשה שתפקח על בתי השקעות"

כך אמר סגן שר האוצר יצחק כהן; הרשות תתוקצב בסעיף נפרד ממשרד האוצר, והאגרות שתגבה מהמפוקחים יועברו לתקציב המדינה

15.02.2016, 16:12 | עמרי מילמן

"תוך שלושה שבועות צפויה הממשלה לאשר את הרשות החדשה שתפקח על בתי השקעות ובהמשך יידון הנושא בוועדת הרפורמות", כך אמר היום (ב') בתדרוך לעיתונאים סגן שר האוצר יצחק כהן. בראש ועדת הרפורמות עומד ח"כ אלי כהן (כולנו), שלא צפוי לעכב את אישורה.

עיקר השינוי יהיה בהרחבת הסמכויות כך שהרשות תפקח על תאגידי אחזקה, כמו בתי השקעות ועל הרחבת סמכויות הסדרה שונות, במטרה לשמור על עצמאות הרשות.

הרשות החדשה תהיה במודל הדומה לזה של הרשות להגבלים עסקיים, כך שהיא עדיין תהיה כפופה לשר האוצר, והמינוי של הממונה יהיה בסמכות שר האוצר ובאישור הממשלה, אך לא תהיה חלק ממשרד האוצר.

דורית סלינגר, הממונה על שוק ההון הביטוח והחיסכון משרד האוצר , צילום: נמרוד גליקמן דורית סלינגר, הממונה על שוק ההון הביטוח והחיסכון משרד האוצר | צילום: נמרוד גליקמן דורית סלינגר, הממונה על שוק ההון הביטוח והחיסכון משרד האוצר , צילום: נמרוד גליקמן

לצד הרשות תקום ועדה המורכבת מעובד מדינה, נציג של היועץ המשפטי של משרד האוצר ושלושה "אנשי משק וכלכלה או מוסדות להשכלה גבוהה" שתייעץ לרשות.

הרשות תתוקצב בסעיף נפרד ממשרד האוצר, כאשר האגרות שהיא גובה מהמפוקחים יועברו לתקציב המדינה, ולא למימונה באופן ישיר, כפי שקורה ברגולטורים מסוימים. כל עובדי אגף שוק ההון יעברו לרשות, וזו תוכל לתת תמריצים לקליטת כוח אדם איכותי.

הממונה על שוק ההון, דורית סלינגר, אמרה כי "החיזוק של הרשות בפני עצמה יעשה אותה מסוגלת לקבל סמכויות נוספות ונותן את היכולת לבוא לפקח על תחומים נוספים. הרשות, היקף התקציב של בנק ישראל והרשות לניירות ערך הוא לא קטן. האגרות שלנו הן עשרות מיליוני שקלים בודדים, היו מטילים נטל כבד על המפוקחים, ההשקה נותנת את היכולת לבוא ולפעול בצורה מיטבית, עם סמיכות למשרד האוצר בכל נושא החקיקה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות