אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מצוקרברג עד באפט: בני כמה הם היו כשעשו את המיליון הראשון שלהם? צילום: אי פי איי , איי פי

מצוקרברג עד באפט: בני כמה הם היו כשעשו את המיליון הראשון שלהם?

מייסד פייסבוק הפך למיליונר כבר בגיל 22, מייסד אורקל הגיע לשם רק בגיל 42, ואילו קרלוס סלים החל את דרכו בגיל 25 אך נאלץ להמתין עד גיל 51 למיליארד הראשון. השוואה בין עשירי העולם מוכיחה שאף פעם לא מאוחר להתחיל לצחוק כל הדרך אל הבנק

15.02.2016, 23:06 | שירות כלכליסט
למארק צוקרברג היו מיליון דולר בבנק כבר בגיל 22, היום בגיל 31 מייסד פייסבוק חולש על מיליארדים ונחשב לאחד האנשים העשירים בעולם. עם זאת, לא כל המיליארדרים המוכרים הגיעו לאבן הדרך הזו בגיל כל כך מוקדם. לדוגמה, מייסד אורקל לארי אליסון זכה בתואר מיליונר כשהיה בן 42, ואילו קרלוס סלים חיכה עד גיל 51 עד שהיה יכול להגדיר עצמו כמיליארדר. בהתאם, פירטנו באיזה גיל הפכו כמה מהאנשים העשירים והמצליחים בעולם למיליונרים ולמיליארדרים:

מארק צוקרברג, פייסבוק

שווי הון היום: 43.9 מיליארד דולר.

מיליון ראשון: בגיל 22 בזכות השקעה של קרן הון הסיכון אקסל ברשת החברתית, שכללה תשלום של מילון דולר למייסד.

מיליארד ראשון: ב-2008 בגיל 23. הערכת השווי שהוענקה לפייסבוק הפכה את צוקרברג למיליארדר הצעיר ביותר בהיסטוריה שהרוויח את הונו במו ידיו.

צוקרברג. בגיל 23 הוא כבר היה מיליארדר, צילום: בלומברג צוקרברג. בגיל 23 הוא כבר היה מיליארדר | צילום: בלומברג צוקרברג. בגיל 23 הוא כבר היה מיליארדר, צילום: בלומברג

אוון שפיגל, מייסד סנאפצ'ט

שווי הון הון: 2.1 מיליארד דולר.

מיליון ראשון: ב-2013 כשהיה בן 23. סבב גיוס הון בגובה 80 מיליון דולר לאפליקציית המסרים המיידיים שהמציא שפיגל כלל מכירה של מניות בשווי 20 מיליון דולר שהיו שייכות לו ולשותפו בובי מרפי.

מיליארד ראשון: שנתיים לאחר מכן - בגיל 25 - כשהשווי של המניות שלו בסנאפצ'ט טיפס לראשונה למיליארד דולר.

שפיגל. המיליון הראשון נכנס לבנק כבר בגיל 23 שפיגל. המיליון הראשון נכנס לבנק כבר בגיל 23 שפיגל. המיליון הראשון נכנס לבנק כבר בגיל 23

לארי פייג', גוגל

שווי הון היום: 35.1 מיליארד דולר.

מיליון ראשון: ב-1999 כשהיה בן 25, אז גייסו פייג' ושותפו סרגי ברין 25 מיליון דולר עבור גוגל, בעסקה שאפשרה להם לשמור על אחזקת הבעלות בחברה.

מיליארד ראשון: חמש שנים לאחר מכן - בגיל 30 - בעקבות ההנפקה של החברה, שהפכה את שני המייסדים למיליארדרים.

פייג פייג'. שווה היום מעל ל-35 מיליארד דולר | צילום: בלומברג פייג

ביל גייטס, מיקרוסופט

שווי הון היום: 74.7 מיליארד דולר.

מיליון ראשון: בשנת 1981 כשהיה בן 26, אז ההנפקה של מיקרוסופט הפכה אותו רשמית למיליונר.

מיליארד ראשון: האחזקה של גייטס במיקרוסופט הפכה אותו למיליארדר בגיל 31. באותה תקופה הוא גם נחשב למיליארדר הצעיר ביותר בעולם.

גייטס. הנפקת מיקרוסופט הפכה אותו למיליונר באופן רשמי, צילום: איי פי גייטס. הנפקת מיקרוסופט הפכה אותו למיליונר באופן רשמי | צילום: איי פי גייטס. הנפקת מיקרוסופט הפכה אותו למיליונר באופן רשמי, צילום: איי פי

 

ג'ף בזוס, אמזון:

שווי הון היום: 43.5 מיליארד דולר

מיליון ראשון: בשנת 1997 כשהיה בן 33. ההנפקה הציבורית הראשונה של אמזון גייסה 54 מיליון דולר. באותה תקופה החזיק בזוס ב-48% מהחברה.

מיליארד ראשון: תוך שנתיים הפך בזוס בן ה-35 גם למיליארדר, לאחר שהמניות של ענקית המסחר המקוון זינקו.

בזוס. בגיל 33 הפך למיליונר, צילום: בלומברג בזוס. בגיל 33 הפך למיליונר | צילום: בלומברג בזוס. בגיל 33 הפך למיליונר, צילום: בלומברג

 

ריצ'רד ברנסון, וירג'ן

שווי הון היום: 5.1 מיליארד דולר

מיליון ראשון: ב-1973 כשהיה בן 23, לאחר שחברת התקליטים וירג'ן החתימה את מיק אולדפילד והאלבום הראשון שלו הפך להצלחה מסחררת לאחר שהופיע בפסקול של הסרט מגרש השדים.

מיליארד ראשון: ברנסון הסתפק בתואר מיליונר במשך 18 שנים עד שב-1991 בגיל 41 הפך למיליארדר בזכות אימפריית וירג'ן שבנה, ובעיקר חברת התקליטים וחברת התעופה.

ברנסון. הימר נכון על מיק אולדפילד והפך למיליונר בגיל 23, צילום: שאטרסטוק ברנסון. הימר נכון על מיק אולדפילד והפך למיליונר בגיל 23 | צילום: שאטרסטוק ברנסון. הימר נכון על מיק אולדפילד והפך למיליונר בגיל 23, צילום: שאטרסטוק

אלון מאסק, טסלה

שווי הון היום: 10.8 מיליארד דולר

מיליון ראשון: ב-1999 כשהיה בן 27, לאחר שמכר את חברת התוכנה Zip 2 עבור 307 מיליון דולר.

מיליארד ראשון: בשנת 2012 כשהיה בן 41 טיפס שווי ההון שלו לראשונה מעל מיליארד דולר בזכות העלייה בשווי המניות של חברת טסלה, המייצרת מכוניות חשמליות.

מאסק. היה בן 27 כשעשה את המיליון הראשון, צילום: אם סי טי מאסק. היה בן 27 כשעשה את המיליון הראשון | צילום: אם סי טי מאסק. היה בן 27 כשעשה את המיליון הראשון, צילום: אם סי טי

שרה בלייקלי, ספנדקס

שווי הון היום: מיליארד דולר.

מיליון ראשון: בשנת 2000 בהיותה בת 29, חברת ספנקס שהקימה הפכה אותה למיליונרית כבר בשנה הראשונה להקמתה.

מיליארד ראשון: 12 שנה לאחר מכן בגיל 41 בזכות בעלות של 100% על החברה המייצרת תחתונים מחטבים לנשים היא הופכת להיות מיליארדרית, ולאישה הצעירה ביותר שהרוויחה את הונה בעצמה.

בלייקלי. המיליון הראשון - בגיל 29, צילום: ויקיפדיה בלייקלי. המיליון הראשון - בגיל 29 | צילום: ויקיפדיה בלייקלי. המיליון הראשון - בגיל 29, צילום: ויקיפדיה

אופרה וינפרי, מדיה

שווי הון היום: 3 מיליארד דולר.

מיליון ראשון: הפכה למיליונרית בשנת 1986 כשהיתה בת 32 אז תכנית האירוח היומית שלה החלה להיות משודרת ברמה הארצית.

מיליארד ראשון: ב-2003 בהיותה בת 49 חלשה וינפרי כבר על אימפריית תקשורת שהפכה אותה לאישה השחורה המיליארדרית הראשונה בהיסטוריה.

וינפרי. הפכה למיליונרים בגיל 32 וינפרי. הפכה למיליונרים בגיל 32 וינפרי. הפכה למיליונרים בגיל 32

לארי אליסון, אורקל

שווי הון היום: 43.6 מיליארד דולר.

מיליון ראשון: בשנת 1986 כשהיה בן 42 בעקבות ההנפקה של אורקל, שהוערכה כבעלת שווי שוק של 270 מיליון דולר. אליסון מחזיק ב-39% מהחברה.

מיליארד ראשון: שבע שנים לאחר מכן, כשהוא בן 49, הפך למיליארדר בעקבות זינוק בשווי אחזקותיו בחברה.

אליסון. לייט בלומר, צילום: אימג אליסון. לייט בלומר | צילום: אימג'בנק, Gettyimages אליסון. לייט בלומר, צילום: אימג

קרלוס סלים, אמריקה מוביל

שווי הון היום: 50.1 מיליארד דולר.

מיליון ראשון: ב-1965 כשהיה בן 25, בזכות השקעות בנדל"ן.

מיליארדר ראשון: סלים חיכה 26 שנים עד נהפך למיליארדר בגיל 51, זאת בעקות עלייה בשווי המניות שרכש במהלך הקריסה הכלכלית של מקסיקו בתחילת שנות ה-80.

סלים. המיליארד הראשון הגיע רק בגיל 51, צילום: בלומברג סלים. המיליארד הראשון הגיע רק בגיל 51 | צילום: בלומברג סלים. המיליארד הראשון הגיע רק בגיל 51, צילום: בלומברג

ג'ורג' לוקאס, לוקאס פילם

שווי הון היום: 4.5 מיליארד דולר.

מיליון ראשון: ב-1978 כשהיה בן 34 וזאת הודות להחלטתו לוותר על שכר גבוה יותר תמורת הזכויות למרצ'נדייז של סרטי מלחמת הכוכבים שהתגלתה כנבונה במיוחד.

מיליארד ראשון: ב-1996 כשהוא כבר בן 56 הפך לוקאס למיליארדר בזכות האחזקה שלו בחברת ההפקה שייסד, לוקאס פילם.

לוקאס. הימר על המרצ לוקאס. הימר על המרצ'נדייז וניצח בגדול | צילום: בלומברג לוקאס. הימר על המרצ

וורן באפט, ברקשייר האת'וויי

שווי הון היום: 60.1 מיליארד דולר

מיליון ראשון: ב-1960 כשהיה בן 30 הרוויח באפט באצעות שותפות ההשקעות שלו.

מיליארד ראשון: בגיל 56 הפך באפט גם למיליארדר על הנייר, לאחר שחברת ההשקעות שלו ברקשייר האת'וויי מכרה לראשונה מניות בכורה. הוא כיום האדם השלישי העשיר בעולם.

באפט.המיליון הראשון הגיע בגיל 30, צילום: בלומברג באפט.המיליון הראשון הגיע בגיל 30 | צילום: בלומברג באפט.המיליון הראשון הגיע בגיל 30, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות