אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תראפיקס ביו חתמה על שת"פ לפיתוח טיפול קוגנטיבי בקנאביס צילום: אפי שריר

תראפיקס ביו חתמה על שת"פ לפיתוח טיפול קוגנטיבי בקנאביס

החברה העוסקת בפיתוח תרופות מבוססות קנאביס, חתמה על ההסכם עם חברת המסחור של אוניברסיטת תל-אביב

15.02.2016, 18:12 | דרור רייך

חברת תראפיקס ביוסיינסס, העוסקת בפיתוח תרופות מבוססות קנאביס, חתמה היום (ב') על הסכם עם רמות, חברת המסחור של אוניברסיטת תל-אביב, לפיתוח ומימון של טכנולוגיה לטיפול בירידה בתפקוד קוגניטיבי, במסגרת מתן קנאבנואידים מסוג THC במינונים זעירים.

קראו עוד בכלכליסט

בחברה הציבורית מאמינים ששימוש זעיר בקנאביס יכול לעזור לשינויים בתפקוד קוגניטיבי. זאת על פי מחקרים חדשים שגילו כי טיפול באמצעות מינונים נמוכים משמעותית (מהמינונים הסטנדרטיים) של THC, החומר הפעיל בקנאביס, השיגו שיפור ומניעה בהתדרדרות הקוגניטיבית אצל חיות מעבדה.

כבר היום תראפיקס מפתחת תרופת מרשם המבוססת על קנבינואיד סינטטי, המאושר לשימוש ע"י ה-FDA, הן לטיפול בדחיית התופעה של אובדן הזיכרון והן למניעת התדרדרות לשלבים מוקדמים של מחלת האלצהיימר.

ד"ר אשר שמולביץ, יו"ר תראפיקס ביו ד"ר אשר שמולביץ, יו"ר תראפיקס ביו ד"ר אשר שמולביץ, יו"ר תראפיקס ביו

"בכוונת החברה להשלים בתקופה הקרובה את ההכנות הנדרשות להתחלת הניסויים בבני אדם" מציין ד"ר אלרן חבר, מנכ"ל תראפיקס. החומרים בהם עושה תראפיקס שימוש במסגרת התרופות שהיא מפתחת כיום הינם חומרים מאושרים על ידי ה-FDA, ולכן היא מקווה שתוכל להתבסס על פרופיל הבטיחות הקיים של החומר הפעיל ולקצר את הזמן לתחילת הניסויים הקלינים בבני-אדם.

חברת רמות הינה חברת מיסחור הטכנולוגיות של אוניברסיטת תל אביב. החברה מתמחה בהגנה ומיסחור של המצאות, גילויים וטכנולוגיות הנוצרים במסגרת המחקר האקדמי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות