אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שירות התעסוקה: ירידה של 1.4% במספר דורשי עבודה בינואר צילום: שאול גולן

שירות התעסוקה: ירידה של 1.4% במספר דורשי עבודה בינואר

נתוני שירות התעסוקה ממשיכים להצביע על ירידה במספר דורשי העבודה ומקבלי הבטחת ההכנסה וצופים כי בפברואר הנתונים לא יראו שינוי

16.02.2016, 11:03 | מיקי פלד

ירידה של 1.4% במספר דורשי העבודה נרשמה בינואר לעומת דצמבר, כך עולה מנתוני שירות התעסוקה שמתפרסמים הבוקר. בחודש ינואר התייצבו בלשכות 188,190 אלף דורשי עבודה. ירידה של כאחוז נרשמה גם במספר תובעי הבטחת הכנסה, שעמד על 97 אלף בינואר, לעומת 98 אלף בחודש הקודם.

קראו עוד בכלכליסט

מובטלים (ארכיון), צילום: ישראל יוסף מובטלים (ארכיון) | צילום: ישראל יוסף מובטלים (ארכיון), צילום: ישראל יוסף

בועז הירש מנכ"ל שירות התעסוקה אמר, כי "נתוני חודש ינואר 2016 משקפים יציבות במספר דורשי העבודה בכל קבוצות אוכלוסיית דורשי העבודה. בהסתכלות לטווח ארוך ניתן להבחין כי מספר תובעי הבטחת הכנסה נמצא במגמת ירידה מתונה וקבועה בשנתיים האחרונות, מגמה שהתחזקה בשנת 2015". לדבריו, "חלק גדול מהירידה במספר תובעי הבטחת הכנסה נובע מפעילות שירות התעסוקה בהוצאת תובעי הבטחת הכנסה ממעגל הקצבאות".

בשירות התעסוקה החלו לאחרונה לפתח מודל חיזוי למספר דורשי העבודה העתידי. לפי המודל, נתוני פברואר יצביעו על יציבות במספר דורשי העבודה. אם נתונים אלו של השירות משקפים את הנעשה בפועל בשוק העבודה אז הם עומדים בניגוד לכאורה לנתוני הלמ"ס שפורסמו אתמול על ירידה עקבית במספר המשרות הפנויות שמעסיקים במגזר הפרטי מחפשים לאייש, אך כן מסתדרים עם שיעור האבטלה הנמוך במשק, שעמד בדצמבר על 5.2% בלבד. פתרון אפשרי לסתירה הוא שחלק גדול מהמשרות החדשות הן במגזר הציבורי ולא הפרטי, שהוא זה שמגייס ומוריד את שיעור האבטלה ואת מספר דורשי העבודה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות