אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היום שימוע לניקולא סרקוזי על שערוריית מימון הקמפיין שלו ב-2012 צילום: רויטרס

היום שימוע לניקולא סרקוזי על שערוריית מימון הקמפיין שלו ב-2012

לא ברור אם במהלך השימוע יוגש נגדו כתב אישום. נשיא צרפת לעבר נחקר בחשד לזיוף ספרי החשבונות במהלך הקמפיין הכושל שלו לנשיאות

16.02.2016, 11:30 | שירות כלכליסט

נשיא צרפת לשעבר, ניקולא סרקוזי, הגיע הבוקר (ג') לבית משפט בפריז לשימוע בנוגע לשערורייה סביב מימון הקמפיין שלו ב-2012.

בשלב זה עוד לא ברור אם במהלך השימוע יוגש כתב אישום נגד סרקוזי, שנחקר בחשד לזיוף ספרי החשבונות במהלך הקמפיין הכושל שלו לנשיאות צרפת, שאפשר לו לעקוף את תקרת ההוצאות.

החקירה מתמקדת בפעילות של חברת יחסי ציבור בשם ביגמליון (Bygmalion), שארגנה חלק מהופעות הקמפיין של סרקוזי, ומואשמת בזיוף חשבונאי נרחב.

ניקולא סרקוזי בדרך לשימוע, צילום: איי אף פי ניקולא סרקוזי בדרך לשימוע | צילום: איי אף פי ניקולא סרקוזי בדרך לשימוע, צילום: איי אף פי

ההוצאות על קמפיינים בצרפת מוגבלות ל-22.5 מיליו יורו (25 מיליון דולר), והחברה מואשמת שחייבה 18.5 מיליון יורו על המפלגה של סרקוזי, מפלגת הרפובליקנים (שנקראה באותה תקופה UMP), במקום לחייב את ההוצאות על הקמפיין.

מספר עובדים בחברה, ביניהם רואה החשבון וכן מנהלים בכירים בצוות הקמפיין של סרקוזי, הודו על קיומה של התרמית, אך אף אחד מהם לא האשים כי הנשיא לשעבר היה מודע לכך. עד כה הוגשו כתבי אישום נגד 13 אנשים מחברת יחסי

הציבור והמפלגה.

סרקוזי, שכיהן כנשיא בין 2007 ל-2012 לפני שהפסיד לפרנסואה הולנד, הכחיש כי ידע על הזיוף החשבונאי. לאחר ההפסד פרש סרקוזי באופן זמני מהפוליטיקה, אך חזר לפני שנתיים במטרה להתמודד שוב בבחירות הבאות ב-2017.

על אף ההכחשות החוזרות ונשנות, החקירה סביב הזיוף מצאה כי סרקוזי ביקש לערוך עוד אירועים הקשורים לקמפיין במרץ 2012, כחודשיים לפני הבחירות. מנהל הקמפיין, ג'וילאום למברט אמר למשטרה כי הזהיר אותה באותו הזמן על הסיכון להפר את מגבלת ההוצאות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות