אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראל ובריטניה חתמו על הסכם שיתוף פעולה בתחום הסייבר

ישראל ובריטניה חתמו על הסכם שיתוף פעולה בתחום הסייבר

השר לענייני הקבינט הבריטי, הודיע על הסכם לשדרוג היחסים בין המרכזים להתמודדות עם איומי סייבר של בריטניה וישראל. בנוסף השיק השר שיתוף פעולה אקדמי חדש בתחום ההגנה על תשתיות

16.02.2016, 12:37 | רפאל קאהאן
בריטניה וישראל יעמיקו את שיתוף הפעולה נגד התקפות מקוונות על התשתיות הלאומית שלהן, כך הכריז היום (ג') חבר הקבינט הבריטי, השר מאט הנקוק, במהלך ביקורו בארץ.

השר הנקוק הכריז על הסכם לשדרוג היחסים בין המרכזים הלאומיים להתמודדות עם איומי סייבר של בריטניה וישראל. בין השאר ההסכם יאפשר שיתוף מידע על תקריות, שיטות עבודה וניתוח תוכנות זדוניות.

קראו עוד בכלכליסט

בריטניה וישראל הן חברות-מייסדות של D5 – פורום של חמש מדינות המובילות בשירותי ממשל דיגיטליים שהוקם ב-2014. בשנים האחרונות, בריטניה וישראל הקדישו תשומת לב מיוחדת להגנה על תשתיות ציבוריות ופרטיות מפני התקפות סייבר.

בריטניה וישראל הקדישו תשומת לב מיוחדת להגנה על תשתיות ציבוריות מפני התקפות סייבר, צילום: אלעד גרשגורן בריטניה וישראל הקדישו תשומת לב מיוחדת להגנה על תשתיות ציבוריות מפני התקפות סייבר | צילום: אלעד גרשגורן בריטניה וישראל הקדישו תשומת לב מיוחדת להגנה על תשתיות ציבוריות מפני התקפות סייבר, צילום: אלעד גרשגורן

.

בנוסף, השיק השר הבריטי שיתוף פעולה אקדמי חדש בתחום ההגנה על תשתיות פיזיות מפני התקפות סייבר - תחום חיוני לביטחון ולכלכלה של שתי המדינות. מומחים מישראל ייפגשו בקיץ עם חוקרים בריטים מובילים בתחום הסייבר, לדיון על שיטות עבודה ומחקרים עדכניים על מיתון איומים.

במהלך ביקורו בישראל נפגש השר הנקוק עם שרי ממשלה ובכירים בקהילה העסקית, עם דגש על חברות העוסקות בסייבר. מחר ייפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וידון עמו במגוון נושאים בילאטרליים. הביקור כולל פגישות בירושלים, תל אביב ובאר שבע.

את השר מלווים מנהלים בכירים מהמגזר העסקי בבריטניה, כמו גם מומחים לסייבר מהממשלה ומהאקדמיה. משלחת זו, מתמקדת בשיתוף מידע על שיטות עבודה מומלצות בתחום הסייבר.חברי המשלחת גם בוחנים שיתופי פעולה אפשריים עם גורמים מובילים בתחום הסייבר בישראל, כגון "סייברספארק" שליד אוניברסיטת בן גוריון בנגב, "סייברג'ים" של חברת החשמל, ומספר רב של חברות פרטיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות