אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריטניה: עלות גידול ילד אחד - 230 אלף ליש"ט צילום: אי פי איי

בריטניה: עלות גידול ילד אחד - 230 אלף ליש"ט

מדובר בזינוק של 63% בהשוואה לשנת 2003; התוצאה: הורים מקצצים בהוצאות על צעצועים, חוגים ומזון ואף דוחים את הבאת הילד השני

16.02.2016, 23:26 | שירות כלכליסט

עלות גידול ילד אחד בבריטניה עד גיל 21 עומדת כעת על יותר מ-230 אלף ליש"ט - כך לפי דו"ח שפרסם המרכז למחקר כלכלי ועסקי.

קראו עוד בכלכליסט

העלייה במחירי הטיפול בילד ובהוצאות על חינוך הובילו לכך שהעלות הבסיסית של גידול ילד זינקה בעשור האחרון בקצב מהיר ב-50% מהאינפלציה. העלויות על טיפול בילדים וחינוך מייצגות קרוב לשני שלישים מכלל ההוצאות, כשההוצאות על טיפול ושירותי שמרטפות עומדות על 70 אלף ליש"ט והוצאות הקשורות לחינוך כמו מדי בית ספר, ספרים וטיולים שנתיים עולות להורים 74 אלף ליש"ט נוספים. באופן כללי, מאז 2003 העלות הבסיסית של גידול ילד בבריטניה עלתה ב-63%.

משפחה מרובת ילדים. ההוצות עלו בקצב המהיר ב-50% מקצב האינפלציה, צילום: Istock משפחה מרובת ילדים. ההוצות עלו בקצב המהיר ב-50% מקצב האינפלציה | צילום: Istock משפחה מרובת ילדים. ההוצות עלו בקצב המהיר ב-50% מקצב האינפלציה, צילום: Istock

לפי המחקר, שנערך עבור חברת הביטוח ליברפול ויקטוריה, ההורים קיצצו במקביל בהוצאות על צעצועים, חוגים ואפילו על מזון, אך החיסכון נבלע על ידי הזינוק בעלויות אחרות.

לפי המחקר, העלויות הגבוהות מעצבות מחדש את האוכלוסייה והורים רבים מחליטים לדחות את הבאת הילד השני בשל כך. במקביל, חצי מהאמהות שהשתתפו בסקר אמרו כי נאלצו לשוב לעבודה מוקדם מכפי שתכננו או שלקחו על עצמן עבודה נוספת כדי לעזור בפרנסת המשפחה. 

עוד עולה מהמחקר כי התקופה בין גיל שנה ועד שהילד או הילדה מתחילים בית ספר נחשבת לאחת הקשות מבחינה פיננסית על ההורים, שמוציאים בממוצע 63,224 ליש"ט באותן שנים. עם זאת, גם השנה הראשונה לאחר הולדת הילד נחשבת בעייתית פיננסית, אז מוציאים ההורים 11,498 ליש"ט, זאת בעוד שלרוב סופגים קיצוץ בהכנסות בשל לקיחת חופשה לטיפול בתינוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות