אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נקודת אור לאתי אלון: אם לא יתקבל מידע בעייתי לגביה היא תשוחרר בעוד כחצי שנה צילום: יריב כץ

נקודת אור לאתי אלון: אם לא יתקבל מידע בעייתי לגביה היא תשוחרר בעוד כחצי שנה

שנה לאחר שביהמ"ש ביטל את שחרורה המוקדם של אלון, ועדת השחרורים דחתה את הדיון לאוגוסט, אז יישקל בחיוב קיצור עונשה, כל עוד לא יתקבל כל מידע מודיעיני בדבר קשריה עם ראשי ארגון פשיעה

17.02.2016, 13:12 | זוהר שחר לוי

ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר דחתה היום (ד') את הדיון בנוגע לשחרורה של אתי אלון לחודש אוגוסט הקרוב, אז יישקל בחיוב קיצור עונשה כל עוד לא יתקבל כל מידע מודיעיני בדבר קשריה עם ראשי ארגון פשיעה. "מלאה הסאה, האסירה קיבלה עונש חמור ולאחר שתעבורנה למעלה מ-14 וחצי שנים מעת שנכנסה למאסר, נראה כי ראוי שנישא עיננו אל עבר העתיד", כתבו חברי הוועדה בהחלטתם.

אתי אלון
אתי אלון צילום: שאול גולן

בדיון שהתקיים בבית משפט השלום ברמלה, בראשות יו"ר הוועדה השופט בדימוס שלמה שהם, ציין בא כוחו של היועץ המשפטי לממשלה כי המדינה לא תתנגד לשחרור המוקדם של אלון במידה שהדיון יידחה לחודש אוגוסט.

"במועד הדיון הנדחה", ציין נציג היועמ"ש, "בהנחה שלא יתקבלו מידעים חסויים בעניינה של האסירה ושהתנהגותה תהיה חיובית והיא תמשיך בדרך השיקום שהיא הולכת עד כה, לא נתנגד לשחרורה המוקדם בתנאים שיקבעו על ידי הוועדה". על בסיס דבריו של נציג היועמ"ש, הסכימה אלון לדחות את הדיון בעניינה.

"הדיון בעניינה של האסירה עבר גלגולים רבים", כתבו נציגי הוועדה בהחלטתם כשהם מפרטים את פניותיה הקודמות לשחרורה המוקדם. לפי הוועדה, מאז עתירתה הקודמת לשחרור, היא המשיכה בהליכי השיקום וחוות דעת בעניינה קבעו כי מסוכנותה נמוכה. "לאחר שהאסירה מרצה כבר למעלה מ-14 שנות מאסר", כתבו, "סברה הוועדה כי נכון יהיה להאריך את מאסרה לתקופה קצובה של כ-6 חודשים ובלבד שתתקבל הסכמת המדינה לשחרורה של האסירה בתום תקופה קצובה זו".

בהחלטתם מציינים אנשי הוועדה כי אלון קשורה בעבירה הכלכלית החמורה ביותר, ככל הנראה, שנעברה בישראל שבעקבותיה קרס בנק, נגנבו כספים בשווי של כ-250 מיליון שקלים ועלות מעשיה עלו למדינה כחצי מיליארד שקלים.

אלון מרצה עונש מאסר של 17 שנים על הרשעתה במעילה של כ-250 מיליון שקל בפרשת הבנק למסחר. בינואר אשתקד קיבלה ועדת השחרורים את בקשתה והחליטה לקצר את עונשה.

אולם, הפרקליטות התנגדה להחלטה ועתרה לבית המשפט המחוזי בדרישה לבטלה בטענה כי "נסיבותיה האישיות של האסירה מתגמדות לנוכח חומרתן המופלגת של העבירות והנזקים האדירים שנגרמו בעטיין". עמדת הפרקליטות נגעה בין היתר לכך שאלון טרם שילמה את הקנס, בגובה 5 מיליון שקלים, שהוטלו עליה לצד עונש המאסר.

בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטות וביטול את קיצור העונש וציין כי "לא ראוי לשחררה שחרור מוקדם במיוחד לאור חומרת מעשיה והנזקים העצומים שגרמה למדינה ולאמון שנתנו אזרחם במוסדות הבנקאיים, אף מעבר לבנק למסחר שבו עבדה וכספיו מעלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
פולארד את אתי אלון
זוכרים את נימוקי משרד המשפטים האמריקאי בעניין פולראד? גרם נזק עצום למדינה...יודע סודות מדינה שלא התישנו מזה 30 שנה...הנקמנות הוציא אותנו מדעתנו בטיעונים משונים, וראה זה פלא כמעט אותם טיעונים בעניינה של אלון..."נסיבותיה האישיות של האסירה מתגמדות לנוכח חומרתן המופלגת של העבירות והנזקים האדירים שנגרמו בעטיין". מעניין האם גם נסיבותה של שולה זקן שהשתחררה שיחרור מוקדם היו דומות? מעניין האם גם קצב בבקשותיו לשיחרור מוקדם ידחו בנסיבות דומות. נ.ב אין לי קשר והוא כזה לגב אלון.
chtkhe  |  17.02.16
לכל התגובות