אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טייקון פלדה טורקי רוכש קבוצה מהליגה הרביעית באנגליה צילום: אתר קראולי טאון

טייקון פלדה טורקי רוכש קבוצה מהליגה הרביעית באנגליה

קרולי טאון צפויה להשלים בקרוב את המכירה של המועדון לקונסורציום טורקי; מאחורי העסקה עומד זיאה ארן, נשיא קבוצת קייסרי ארג'ייספור מליגת המשנה בטורקיה

17.02.2016, 10:48 | שירות כלכליסט

קרולי טאון, מועדון מהליגה הרביעית באנגליה, צפוי להימכר בקרוב לקונסורציום טורקי.

קראו עוד בכלכליסט

הסמל של קרולי טאון. לא ידוע המחיר שישלם הטורקי, צילום: אתר קראולי טאון הסמל של קרולי טאון. לא ידוע המחיר שישלם הטורקי | צילום: אתר קראולי טאון הסמל של קרולי טאון. לא ידוע המחיר שישלם הטורקי, צילום: אתר קראולי טאון

השדים האדומים אישרו כי הטורקים העבירו מקדמה לנציגי המועדון, וכעת חסרה רק חתימה על החוזה כדי לסכם את הרכישה.

מאחורי הרכישה עומד זיאה ארן, נשיא קבוצת קייסרי ארג'ייספור מהליגה הטורקית המדורגת כעת במקום ה-16 בליגת המשנה בטורקיה ובסכנה לרדת ליגה, זו השנה השנייה ברציפות.

ארן הוא גם הבעלים של ענקית הפלדה KMC, המייצרת 5% מהפלדה בטורקיה. בשנה שעברה עמדו ההכנסות של החברה על 117 מיליון ליש"ט.

"הקבוצה יכולה לאשר שהתקבלה מקדמה עבור המכירה המוצעת של קרולי טאון ממשקיע טורקי, וחתימה על החוזה תתקיים בתוך 24 שעות", נכתב בהצהרה שפרסמה הקבוצה האנגלית. "שני הצדדים עובדים על השלמת המכירה של הקבוצה עד תחילת השבוע הבא, אף שהיא עוד צריכה לזכות באישור הליגה האנגלית, בהתאם לחוקי הבעלים והמנהלים ולחכות להשלמת כל ההסדרים המשפטיים".

וינסנט טאן. החזיר את הצבע הכחול לקארדיף, כיסה חובות, צילום: אימג וינסנט טאן. החזיר את הצבע הכחול לקארדיף, כיסה חובות | צילום: אימג'בנק, Gettyimages וינסנט טאן. החזיר את הצבע הכחול לקארדיף, כיסה חובות, צילום: אימג

בקרדיף - הבעלים מחק את החובות

בתוך כך, הבעלים של קרדיף סיטי, וינסנט טאן מחק 68 מיליון ליש"ט מהחוב של הקבוצה המשחקת בצ'מפיונשייפ. טאן המיר את החוב למניות והתחייב שהקבוצה תהיה חופשייה מחובות בתוך חמש שנים. הוא הוסיף כי הוא מקווה שהתוכנית תוביל להסרת אמברגו ההעברות שהוטל על הקבוצה. טאן הכריז על כך באצטדיון הקבוצה בפגישה של שאלות ותשובות עם האוהדים.  

טאן ימחק 10 מיליון ליש"ט נוספים מהחוב. הוא הפחית בעונה שעברה את החוב ב-13 מיליון ליש"ט, כש-8 מיליון ליש"ט נוספים יומרו למניות בחמש השנים הבאות, זאת כדי שעד 2021 הקבוצה תהיה חופשייה מחובות. "מכיוון שהגענו לאחרונה להסכם עם אחד הנושים הוותיקים של הקבוצה, אנחנו בעמדה טובה יותר להמיר את החובות", אמר טאן.

"לא אציין את שמו של אותו נושה, אך אני חושב שהוא האדם בר המזל ביותר בעולם. הוא קיבל בחזרה את כל הכסף שלו ויותר מכך, כך שהנושא זה תם ונשלם. לכן הגיע הזמן לעשות משהו שאמרנו שנעשה. ההפסדים מצטברים כשיורדים מהפרמיירליג, ולפי חוקי הפייר פליי הפיננסי הפסדנו יותר משמותר לנו, והוטל עלינו האיסור. אנחנו פועלים להסרת האמברגו".

שחקן בכיר בקבוצה מסר כי זוהי מחווה "יוצאת דופן מצד הבעלים". לדבריו, "הוא סופג ביקורת מהאוהדים ושחקנים לשעבר, אך הוא עומד במלה שלו...המחווה של היום זוכה להערכה רבה בחדר ההלבשה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות